Ознака: дарија дугина
Свет 05.10.22 | 21:38

Американските разузнавачки агенции потврдуваат дека украинската влада го одобрила атентатот врз Дугина

Американските разузнавачки агенции соопштија дека членовите на украинската влада го одобриле бомбашкиот напад во кој загина Дарија Дугина и стравуваат дека таквите...

Балкан 29.08.22 | 19:41

Случајност или не: Дарија Дугина е убиена на ист начин како ќерката на Ратко Младиќ

Дарија Дугина (30), ќерката на влијателниот руски филозоф Александар Дугин, кого го нарекуваат мозокот на Путин, загина во експлозија на автомобил во близина на Москва...

Свет 29.08.22 | 17:52

Богдан Петрович ѝ помагал на Наталија Вовк да ја убие Дугина!

Руските тајни служби тврдат дека Наталија Вовк, која е осомничена за убиството на Дарја, имала помошници, пишува српски Телеграф Руската ФСБ тврди дека убиството на...

Свет 23.08.22 | 15:29

Лавров: Ќе нема милост за убијците на Дугина

Нема да има милост за убијците на Дарја Дугина, убиената ќерка на еден од најистакнатите руски националистички идеолози, предупреди денеска рускиот министер за надворешни...

Свет 22.08.22 | 19:38

Ова е убиецот на Дугина, веќе е замината за Естонија

Федералната служба за безбедност на Русија објави видео со осомничената за убиството на Дарија Дугина. На видеото кое го објавија руските медиуми се гледа како таа...

Свет 22.08.22 | 19:16

Путин го нараче убиството на Дугина злосторство

Рускиот претседател Владимир Путин изрази сочувство до семејството на руската новинарка Дарија Дугина, а нејзиното убиство го нарече „подло и сурово злосторство“. „Подло,...

Свет 22.08.22 | 16:40

Дугин: Убиството на мојата ќерка е терористички акт

Таткото на Дарија Дугина, Александар Дугин изјави оти смртта на неговата ќерка е „терористички акт од украинскиот нацистички режим“ и дека таа, како што рече, е „брутално...