Ознака: данок
Сцена 26.02.19 | 10:31

Данок и за пејачите -19 лица фатени дека настапуваат „на црно“

Естрадните српски ѕвезди кои со години заработуваат огромна сума на пари, како од настапи така и од концерти, во ресторани и клубови,а при тоа не плаќаат никаков данок,...

Балкан 31.12.18 | 14:18

Во Грција во 2019 година големи промени во даноците на имот

Илјадници сопственици на имот во Грција ќе плаќаат повисоки даноци поради големите промени кои ќе стапат на сила во 2019-та година, соопштува грчкиот весник „Катимерини“. Од...

Економија 31.12.18 | 08:45

Истекува рокот за пријавување во УЈП

Денеска истекува рокот за регистрација во електронскиот систем на УЈП на сите даночни обврзници. Регионалните канцеларии на Управата за јавни приходи (УЈП) ќе работат...

Свет 05.12.18 | 22:28

Владата се откажа од зголемување на данокот на гориво во 2019 година

Француската влада се откажа од зголемувањето на данокот на гориво во 2019 година, кој претходно беше суспендиран на шест месеци, изјави доцна вечерва францускиот премиер...