Ознака: даниела рангелова
Македонија 11.01.21 | 14:05

Рангелова: На ниту една седница на партијата не се донесе одлука за протести

За денешните настани од 27 април сведочеше Даниела Рангелова, која во периодот 2016 и 2017 година беше претседателка на Унијата на жени и член на Извршниот и Централниот...

Црна хроника 11.01.21 | 14:01

Вечерта на 27 април сите пратеници бевме евакуирани во касаранта во Ѓорче Петров, сведочи Рангелова

За денешните настани од 27 април сведочеше Даниела Рангелова, која во периодот 2016 и 2017 година беше претседателка на Унијата на жени и член на Извршниот и Централниот...

Македонија 25.12.20 | 11:06

Никола Тодоров и Даниела Рангелова не се појавија како сведоци за 27 април

ЛиПоранешниот министер за здравство Никола Тодоров и експратеничката Даниела Рангелова денеска не се појавија како сведоци за случајот 27 април. Иако беа најавени како...

Македонија 29.09.20 | 17:14

Фетаи по четири години добила поинаква слика за Рангелова и затоа ја ослободила

Oва обвинение е поднесено во скаратена постапка, а во скратена постапка не постои обврска Јавниот обвинител да ги испитува двете страни туку убвинението беше поднесено...

Македонија 29.09.20 | 08:40

За што го судат Јанакиески? Шамарите не се случија, сведоците го негираат обвинението, Обвинителството со претпоставки наместо докази

Вчера се одржаа завршните зборови на одбраната, а веќе за денеска судот најави пресуда во случајот за „насилство во општна Центар“ или како што многумина го нарекуваат...

Македонија 28.09.20 | 10:42

Одбраната на Јанакиески бара повлекување на обвинението против него бидејќи нема никакви докази

Димитар Дангов, бранител на Миле Јанакиески бара повлекување на обвинението против него во случајот за настаните пред општина Центар во 2013 година. Адвокатот е убеден...

Македонија 27.09.20 | 19:18

„Насилство во Центар“ – Аргументите и фактите на Миле Јанакиески пред политиката на Фетаи и Бубевски

Со завршни зборови на останатите обвинетите, меѓу кои и екс-министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, утре во Кривичниот суд треба да продолжи предметот на поранешното...

Црна хроника 24.09.20 | 10:37

Фетаи се откажа од обвинение за Рангелова, но не и за Јанакиески и Груевски

Обвинителката Фатиме Фетаи на изнадување на сите го повлече обвинението за Даниела Рангелова и за уште две лица во случајот за насилствата пред општина Центар од 2013...

Македонија 09.11.19 | 15:10

Чибишев за тврдењета на Исмајловска и Рангелова: Гнасна лага, никој не не условувал со гласање за името!

„Гнасна лага! Јас бев пратеник од 2014 до 2016 година. Немаше никакви условувања а најмалку за гласање за промена на името. Срамота!“ Ова е реакцијата на д-р Андон Чибишев...

Македонија 08.11.19 | 08:52

На Рангелова не ѝ чини ВМРО-ДПМНЕ, не ја прашувале за мислење

Не се согласувам со политиките на ВМРО-ДПМНЕ и со тоа не очекувам да бидам дел од кандидатите за пратеници, рече Даниела Рангелова од ВМРО-ДПМНЕ синоќа во дебатниот магазин...

Македонија 30.01.19 | 22:33

Стигна ножето и од Рангелова

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова, претседателка на Унијата на жени на партијата во времето кога претседател беше Никола Груевски, жената која уживаше целосна...