Ознака: даниел кајмакоски
Естрада 06.11.20 | 08:29

Даниел по подолго време се појави во јавност: Имаше моменти кога после мал успех мислев тоа е тоа сега си ѕвезда

Даниел Кајмаковски по подолго време се појави во јавност. Тој беше гостин во утринската програма на ТВ Хепи каде проговори за разводот, за неговото дете, за кариерата...

Естрада 27.01.20 | 13:56

Поранешната на Кајмакоски призна: Вљубена сум!

Манекенката Криситна Димитријевска, позната и како поранешна сопруга на пејачот Даниeл Кајмакоски, на социјалните мрежи откри дали е вљубена. Ова е првпат по нејзиниот...

Музика 16.12.19 | 11:12

Кајмакоски победи во полуфиналето на „Твоето лице звучи познато“

Македонскиот претставник во регионалното шоу „Твоето лице звучи познато“, Даниел Кајмакоски, вчера ја однесе победата во полуфиналето. Имитирајќи го британскиот...

Сцена 11.11.19 | 09:49

Поранешната сопруга на Кајмакоски покажа како пее во живо

Манекенката Кристина Димитриевска која е поранешна сопруга на пејачот Даниел Кајмакоски, одлучи да да се испроба и во музичките води. Таа учестуваше на „Мис Глоуб...

Музика 11.10.19 | 20:45

Испадна дека ја поддржувам „голема Албанија“, срам ми е што дозволив да бидам изманипулиран

Македонскиот пејач, Даниел Кајмакоски се извини после скандалот кој изби откако беше објавена негова фотографија на која се чини дека тој покажува двоглав орел. Фотографијата...

Естрада 08.10.19 | 18:10

Кајмакоски: Моите лакирани нокти немаат никаква врска со двоглавиот орел

Морам да реагирам на сериозно обвинување кое е тотално невистинито и бесмислено. Се соочувам со бројни навреди и сакам да ја споделам вистината со вас, напиша популарниот...

Музика 08.10.19 | 09:40

Србите бесни: Кајмакоски покажа двоглав орел!

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски го покажа со рацете симболот на голема Албанија во центарот на Белград на снимањето на емисијата „Твоето лице звучи познато“!...

Сцена 09.08.19 | 13:56

Кристина за разводот од Кајмакоски: Бев во депресија по разделбата

Македонската манекенка Кристина Димитријевска од Тетово, поранешна Мис на Македонија и поранешна сопруга на поп пејачот Даниел Кајмакоски, конечно се огласи во јавноста...

Музика 18.06.19 | 11:21

Слушнете го братот на Даниел Кајмакоски

Мојот помал брат веќе е поголем од мене, напиша Даниел Кајмакоски во описот на заедничката фотографија со братoт која деновиве ја сподели на „Инстаграм“.   View...

Естрада 02.05.19 | 09:41

Не сме заедно подолго време, но постојано комуницираме за синот

Во неговото, како што вели, прво и последно обраќање во јавноста за оваа тема, Даниел Кајмакоски со мејл порака за естрадниот ТВ магазин „Бекстејџ“ потврди дека на неговиот...

Естрада 01.05.19 | 19:37

Кајмакоски за разводот: Ова ми е прво и последно обраќање

Пред неколку дена во македонските медиуми одекна веста дека пејачот Даниел Кајмакоски и неговата сопруга Кристина се разведуваат. Имено, естрадниот ТВ магзин „Бекстејџ“...

Естрада 01.05.19 | 13:45

Ова ми е прво и последно обраќање: Кајмакоски проговори за разводот

Пред неколку дена во македонските медиуми одекна веста дека пејачот Даниел Кајмакоски и неговата сопруга Кристина се разведуваат. Она што се случува во приватниот...

Естрада 27.04.19 | 16:48

Даниел Кајмакоски се разведува

Победникот на „Икс фактор“ и поранешен македонски евровизиски преставник Даниел Кајмаковски се разведува од неговата сопруга, манекенката Кристина Димитриевска,...