Ознака: Даниел Димевски
Ракомет 29.01.21 | 12:57

Заев пушти канџи и на спортските федерации: Освен во фудбалот, сака да влезе и во ракометот

Во обидот да се влезе секаде каде што е возможно власта на Зоран Заев фрли око и на спортските федарации. И тоа не во сите туку во оние каде има пари и успеси, а со тоа и...

Останати спортови 30.10.20 | 11:20

Димевски: Во спортот не смее да ја има политиката

Новиот претседател на Македонскиот олмписки комитет (МОК), Даниел Димевски, во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ изјави дека смета оти во спортот не смее да има...

Останати спортови 28.10.20 | 23:03

Тупурковски доби наследник: Димевски e нов претседател Македонскиот олимписки комитет

Познатиот кошаркарски работник Даниел Димевски на вечерашнoто изборно собрание во Скопје беше избран за нов претседател на Македонскиот олимписки комитет. Васил Тупурковски...

Останати спортови 27.10.20 | 21:57

Се подготвува ли нешто матно? Одбиена кандидатурата на Војнеска-Зикова за лидер на МОК!

На само еден ден до изборното Собрание на кое ќе биде избран само вториот претседател во историјата на Македонскиот олимписки комитет (МОК), доаѓа информацијата дека...

Останати спортови 26.10.20 | 13:24

Изборно Собрание на МОК сега не треба да има, треба да се прогласи мораториум

Треба да се прогласи мораториум и добро да се подготови Изборното Собрание на Македонскиот олимписки комитет (МОК) кое е закажно за в среда, 28 октомври, во 18 часот во...

Останати спортови 23.10.20 | 15:45

Битка на криминални структури – Желбите на Заев за нов политички претседател на МОК?!

Денеска е последен ден од конкурсот каде што може да аплицираат идните потенцијални наследници на Васил Тупурковски, односно за нов Претседател на Македонскиот олимписки...

Останати спортови 21.10.20 | 12:51

Заев се меша и во спортот? Има два предлога за претседател на МОК, едниот вмешан во криминални структури

Завршува долгогодишната ера на раководење со Македонскиот олимписки комитет од страна на Васил Тупурковски, a овие денови е актуелен нов конкурс за избор на нов претседател...

Кошарка 16.05.20 | 19:42

Антикорупциска го испитува договорот за Кале“ кој го склучил советникот на Заев

Државната комисија за спречување корупција проценува дека треба да биде побарана одговорност од директорот на Јавното претпријатие за стопанисување со спортски објекти,...

Кошарка 13.04.20 | 20:49

КФМ реагира за начинот на кој салата „Кале“ е дадена на советникот на Заев, Димевски

Кошарскаркската федерација на Македонија на чело со претседателот Перо Антиќ преку соопштение реагира за малверзациите кои се направени при давањето под закуп на...

Економија 10.04.20 | 19:40

Антикорупциската комисија отвори предмет за Даниел Димевски, надворешен соработник на експремиерот Заев

Антикорупциската комисија отвори предмет за Даниел Димевски, еден од надворешни соработници на експремиерот Зоран Заев поради закуп на спортската сала „Кале“, објави...