Ознака: дани димитровска
Музика 15.01.20 | 11:52

Дани и Пеце од „Суперхикс“ снимија дует

Дани Димитровска по вторпат соработува со Петар Младеновски од „Суперхикс“. Песната „На крајот на овој свет” е најново дело на Весна Малинова Бабамов, а видеото е...

Музика 10.09.19 | 13:38

Нема да ја препознаете Дани Димитровска во новиот видеоспот

По албумот „Град за љубов“ со поп-џез призвук, една од највредните пејачки на нашата естрада се враќа на својот претпознатлив рок-стил. Новата рок-тема на Дани Димитровска...

Естрада 30.05.19 | 23:11

Синот на Дани е матурант: Кога ја пеам „Свети” на него мислам

Пејачката Дани Димитровска преку емотивен статус објави колку е горда на својот син Лазар, кој годинава е матурант. Кога ја пеам „Свети” на него мислам. А Бог’ме ми...

Музика 06.03.19 | 12:08

Дани пред утрешниот концерт: Едвај чекам да застанам на сцената!

Дани Димитровска со Рок симфонија- јубилеен концерт со Македонската филхармонија, ќе одбележи две децении музичка кариера, две децении исполнети со композиции кои...

Естрада 18.02.19 | 09:38

Родителите ми се глувонеми, но мојата музика ја слушаат со срцето

40 музичари ќе ја придружуваат Дани Димитровска на 7 март кога со рок-симфонија ќе прослави 20 години на македонската музичка сцена. Во интервју за „Репортер“ Димитровска...