Ознака: Дамјан Манчевски
Македонија 31.05.20 | 23:29

Манчевски оди во самоизолација

И минситерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски оди самоизолација поради средба со потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој е позитивен...

Македонија 29.05.20 | 15:22

Манчевски бара извинување за смрдливите полициски часови и преполните контејнери

Преживеавме вонредна состојба во две продолженија, денови под полициски час, неизвесност поради вирусот и уште поголема поради безидејноста на властите кои не водат...

Македонија 25.05.20 | 18:04

Дали власта преку Манчевски најави нова вонредна состојба?

Ако нема договор за избори, тогаш ќе има нова вонредна состојба. Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски се закани дека доколку партиите не се договорат до 30 мај за...

Македонија 25.05.20 | 14:59

Тасевски: Дамјанчо министерчето, да се извини на македонската јавност за заканата и уцената што ја упати

Сашо Тасевски побара Дамјан Манчевски да и се извини на македонската јавност. Дамјанчо министерчето, да се извини на македонската јавност за заканата и уцената што...

Македонија 25.05.20 | 10:26

Дамјанчо сила добил, ако немало избори на 21 јуни, ќе ни го продолжеле притворот

Дамјанчо сила добил. Ауууу па арогантно уште…. Ако немало избори на 21 јуни, ќе ни го продолжеле притворот. Значи ако има избори, нема да има корона повеќе. Што се овие...

Македонија 22.05.20 | 18:12

Центарот за јавно здравје тврди дека новозаболените лица во Охрид не биле на литијата, Манчевски демантиран

Повеќе од две недели по одржувањето на Ѓурѓовденска литија во Струга нема заразени од коронавирус. Во охридскиот Центар за јавно здравје не е регистриран нити еден...

Македонија 22.05.20 | 13:05

Ќе има ли кривична за Манчевски за ширење на лажни вести?

Министерот за информатичко општетсво и администрација, Дамјан Манчевски во гостување во телевзија 24 рече дека најголемиот број на новозаразени доаѓаат од литијата...

Македонија 21.05.20 | 20:58

Манчевски шири лажни вести дека деновиве најголем број од заразените се од литијата во Струга

Министерот за информатичко општетсво, Дамјан Манчевски во гостување во телевзија 24 рече дека најголемиот број на новозаразени доаѓаат од литијата во Струга и ифтарските...

Македонија 21.05.20 | 19:45

Мицевски до Манчевски: До каде се респираторите кои ги ветувавте на самиот почекот на кризата?

Граѓаните сеуште ги чекаат вашите респиратори кои ги ветивме пред 3 месеци , беа до Турција, па беа на граница заврши кризата додека да ги добиеме репираторите кои не...

Македонија 14.05.20 | 21:20

Манечвски: Ние сме одговорна власт, ќе го почитуваме мислењето на здравствените власти

Одговорно е да имаме избори во првиот возможен рок, во моментот кога здравствените власти тоа ќе го препорачаат. Декември е крајниот термин кога според уставните рокови...

Македонија 11.05.20 | 20:42

Maнчевски попушта за избори: Ако од одредени причини не е возможно да се одржат, ќе го почитуваме тоа

Ставот на СДСМ е дека во средината на јуни има можност за организирање избори, рече министерот за информатичко општество и амдинистрација и потпретседател на СДСМ Дамјан...

Твитови 14.04.20 | 11:03

Идиотов издал над 21.000 дозволи за шлаење во полициски час ама не му текнало на ѓубреџиите

Идиотов издал над 21.000 дозволи за шлаење во полициски час ама не му текнало на ѓубреџиите од Комунална дека треба да собираат смет во град со 700.000 луѓе. Епилог: Цело Скопје...

Скопје 13.04.20 | 18:34

Додека Шилегов, „Комуналец“ и Манчевски си ја префрлаат одговорноста, скопјани се гушат во ѓубре

Жителите на Скопје во речиси сите населби се жалат дека се шири непријатна миризба од контејнерите и дека со денови комуналните служби не доаѓаат да ги испразнат. Екипата...

Твитови 13.04.20 | 16:37

Сашо Тасевски: Порака до дечкото со Апликацијата


Македонија 01.04.20 | 13:16

Манчевски пак бара од операторите да ги исклучат каналите

Институтот за развој на електронски комуникации најостро реагира на дописот од страна на Министерството за информатичко општество и администрација, а воедно и целосно...

Македонија 30.03.20 | 18:41

Манчевски: Јавниот сектор брои 132.900 вработени

Министерството за информатичко општество и администрација, согласно законската обврска го објавуваа Извештајот за вработени во јавниот сектор за 2019-та година. Бројот...

Македонија 30.03.20 | 16:40

Среде корона криза Манчевски ја пребројува администрацијата, тврди дека таа се намалува

Министерот за информатичко општество Дамјан Манчевски денеска излезе со бројки за јавниот сектор. Тој тврди дека бројката на вработени се намалила. Бројот на вработени...

Македонија 30.03.20 | 15:58

ВО ЖИВО: Прес конференција на Дамјан Манчевски

Mинистерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, денеска со почеток во 16:00 часот, ќе одржи прес-конференција. Следете во живо.

Македонија 26.03.20 | 23:43

Манчевски: Намалувањето на платите е мерка за да се спаси економијата

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, во емисијата „Кликплус“ на ТВ21 истакна дека намалувањето на платите е мерка за да се спаси економијата. Намалувањето на...

Македонија 23.03.20 | 21:40

Стоилковски до Манчевски: ВМРО-ДПМНЕ се откажува од финансирањето од буџетот!

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на својот фејсбук профил се обрати на Дамјан Манчевски: До Damjan Manchevski . Па слободно тагни ме, ако пишуваш сам а не “бункерот”. Ако...