Ознака: Дамјан Манчевски
Скопје 25.07.21 | 12:37

Филипче и Манчевски урлаат: Кулите кај „Холидеј ин“ не се причина центарци да не го сакаат Богдановиќ

Секојдневно аналитичарот Ивор Мицковски ја објавува фотографијата на која министерот за здравство Венко Филипче и ексминистерот за информатичка технологија, Дамјан...

Економија 17.07.21 | 17:26

Насмеаните политичари: На пензионерите им ја зголемуеме пензијата… за 125 денари

И слушај, слушај… На пензионерите им ја зголемуеме пензијата… Ама за 1.2 процент, за 125 денари… Ова е коментарот на аналитичарот Ивор Мицковски, објавувајќи ја повторно...

Твитови 10.01.21 | 16:30

Колут напред – шоуто наречено “Зоран Заев” продолжува

Шоуто наречено “Зоран Заев” продолжува! Со “колут” до Вето, па до Анекс со 12 точки, со “колут” стигнавме во првите пет по смртност од Ковид, и пак со “колут” и до првите...

Македонија 05.11.20 | 08:48

Дамјан Манчевски именуван за генерален менаџер на компанијата „Мак-Систем“ за Скопје и Белград

Поранешниот министер за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, кој неодамна најави повлекување од политиката, информира дека е назначен за генерален...

Македонија 14.10.20 | 12:10

Манчевски нова жртва на пресметката меѓу струмичкото и скопското крило, односно Заев и Шекеринска

Што се случува во СДСМ е прво логичко прашање кое се поставува по изненадното повлекување на Дамјан Манчевски од политиката?! Поранешниот министер за информатичко општество...

Македонија 13.10.20 | 17:38

Оди во приватниот сектор: Mанчевски ја напушта политиката

Поранешниот министер Дамјан Манчевски на Фејсбук најави дека ја напушта политиката и оти оди да работи во приватниот сектор.Ова е зачудувачка одлука ако се знае дека...

Македонија 29.08.20 | 19:10

Манчевски ќе го замени Рашковски на позицијата генерален секретар на Владата?

Манчевски ќе биде наследникот на Драги Рашковски, како генерален секретар на новата Влада, повикувајќи се на неофицијални информации известува ТВ21. Во смс-порака до...

Македонија 29.08.20 | 13:25

Манчевски најави чистка во администрацијата

Досегашниот министер за информатичко општество, Дамјан Манчевски, на прес –конференција на новинарско прашање одговори дека оние вработени во администрацијата, кои...

Македонија 24.08.20 | 15:06

Манчевски: Функционална извршна власт најдоцна следната недела

Досегашниот министер за информатичко општество и јавна администрација и потпретседател на СДСМ Дамјан Манчевски, верува дека денеска или утре ќе биде поднесен предлогот...

Здравје 21.07.20 | 15:00

Манчевски негативен на првиот тест за коронавирус

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски денеска на својот профил на Фејсбук објави дека првиот тест за коронвирусот му е негативен,...

Македонија 17.07.20 | 17:09

Стаменковска – Стојковскa: Манчевски го направи МИОА кластер на зараза од ковид-19

Дамјан Манчевски го направи Министерството за информатичко општество и администрација кластер на зараза од ковид-19, изјави дополнителната заменик министерка, Невенка...

Македонија 17.07.20 | 12:59

АВМУ: Манчевски да си го прочита Изборниот законик

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги непријатно е изненадена од вчерашниот фејсбук-статус на министерот за информатичко општество и администрација...

Македонија 16.07.20 | 18:32

Манчевски во одбрана на Телма и Алсат-М: АВМУ директно се меша во изборниот процес

Министерстерот за информатичко општество и администрација на Дамјан Манчевски, кој е во изолација, целосно не се согласува со поднесените прекршочни пријави од страна...

Македонија 15.07.20 | 21:59

Манчевски повторно во самоизолација: Позитивни се неговиот заменик и возачот

Нинистерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски на „Фејсбук“ повторно е во самоизолација откако позитивни на ковид-19 неговиот заменик и возач. Каков...

Македонија 26.06.20 | 13:13

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Филипче и Манчевски

Прес конфренција на министерите Венко Филипче и Дамјан Манчевски.

Македонија 23.06.20 | 15:43

Манчевски: АЕК постапува за прекршувањето од операторите, можат да реагираат и граѓаните

За прекршените одредби од Законот за електронски комуникации со прекинот на емитувањето на ТВ прогамите од страна на операторите постапува Агенцијата за електронски...

Македонија 21.06.20 | 19:46

Манчевски: Операторите незаконски ги исклучија ТВ-каналите, следуваат казни

Откако кабелските оператори во земјава ја реализираа својата закана за исклучување на телевизиските канали, со своја реакција на Фејсбук се јави министерот за информатичко...

Економија 18.06.20 | 19:30

Владата ќе дели ваучери за ИТ-обуки за млади до 29 години

Согласно со третиот сет економски мерки, Владата донесе Уредба за доделување ваучери за млади лица за обука за дигитални вештини во вредност од 30.000 денари. Ваучерите...

Македонија 16.06.20 | 21:22

Манчевски: Изборите се неопходни, системот на техничка влада е неодржлив

Одржувањето на изборите е неопходно, бидејќи системот на техничка влада е неодржлив, истакна потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски, во емисијата „Топ тема“ на...

Македонија 09.06.20 | 22:29

Дали Манчевски знае дека во институцијата во која тој е министер веќе имапозитивен случај на Ковид-19?

Скандалозна и политичка е објавата на Дамјан Манчевски, чиј приоритет е партијата и тесно партиски цели на СДСМ а не вработените во јавниот сектор!, реагира дополнителната...