Ознака: дајте музика
Музика 25.05.22 | 19:04

Концертот на „Дајте музика“ е презакажан за јуни

Со жалење ве информираме дека поради лошите временски услови кои се најавени за овој викенд, а кои ќе бидат проследени со дожд и грмотевици, концертот на ДАЈТЕ МУЗИКА...

Музика 24.05.22 | 19:22

„Авалон“ го презакажа концертот на „Дајте музика“ за 18 јуни

Продукцијата „Авалон“ на својот профил на Фејсбук соопшти дека концертот на „Дајте музика“ е презакажан за 18 јуни, сабота, на стадионот на АРМ во Скопје. Со жалење...

Музика 18.05.22 | 15:35

На 27 мај на стадионот на АРМ прв концерт на децата од „Дајте музика“ кои станаа идоли на младата генерација

Првиот голем спектакуларен настан оваа сезона е резервиран за 27 мај, со почеток во 20 часот, на стадионот на АРМ, каде концерт ќе одржат ѕвездите на „Дајте музика“. На...

Музика 09.04.22 | 12:32

Детските и тинејџерски ѕвезди од „Дајте музика“ на 27 мај во живо на стадионот на АРМ

Проектот „Дајте музика”, за прв пат ќе биде претставен во Македонија, со големо, спектакуларно мултимедијално шоу – концерт на отворено во Скопје, на 27 мај, на стадионот...

Скопје 26.02.22 | 17:34

Концертот на „Дајте музика“ најпосетен музички настан досега

Ист Гејт Мол овој викенд го започна со посакување на вистинско музичко добредојде на своите посетители, со организација на несекојдневна забава, а доказ за истото е...

Музика 19.12.21 | 18:42

9. место за тинејџерите од Дајте Музика на Евровизија, победа за Ерменија

Македонските претставници на Јуниор Евросонг завршија на деветтото место. На прво место завршија претаставниците на Ерменија. Децата од „Дајте музика“ имаа одличен...

Музика 19.12.21 | 17:57

Видео од настапот на тинејџерите од Дајте Музика на детска Евровизија – блескаа на сцената

Децата од „Дајте музика“ имаа одличен настап на Јуниор Евросонг. Насмеани лица, расположени, со одличен звук – Македонија звучеше одлично. За оние кои го припуштија...

Музика 19.12.21 | 17:48

Гласајте за Македонија! Гласајте за тинејџерите од „Дајте музика“

Гласајте за Кристина, Анастасија, Миха и Филип, тинејџерите од популарната телевизиска серија „Дајте музика“ кои ја претставуваат Македонија со песната „Green forces“....

Музика 15.12.21 | 22:33

Дечките од Дајте Музика заблескаа на првата евровизиска проба

Оваа година 19. издание на јуниорскиот избор за песна на Евровизија ќе се одржи на 19 декември во спектакуларната концертна сала „La Seine Musicale“, во градот на светлината,...

Музика 27.11.21 | 04:34

Македонскиот претставник на детскиот Евросонг надмина пола милион прегледи

Македонскиот претставник на детската Евровизија „Грин Форсис” (Green Forces) од „Дајте музика“, на социјалните мрежи им се заблагодарија на сите фанови за поддршката...

Музика 13.11.21 | 14:19

Објавени песната и видеоспотот на македонските претставници од „Дајте музика“ за Детската евровизија

„Ова е единственото место кое го нарекуваме дом и мора да сфатиме дека постапуаме погрешно“ – можеби звучи како заклучок од неодамнешната конференција за климатски...

Музика 12.11.21 | 22:03

Ова е песната од „Дајте музика“ за детскиот Евросонг

Децата од мегапопуларната детска серија „Дајте Музика“ се избрани од МРТ да ја претставуваат Македонија на годинешната Детска Евровизија. Песната кој вечерва беше...

Музика 13.10.21 | 12:51

Децата од „Дајте музика“ македонски претставници на јуниорскиот Евросонг 2021

Група деца од популарниот детски телевизиски серијал „Дајте музика“, ќе ја претставуваат Македонија на 19. издание на јуниорскиот Евросонг 2021. Јавниот радиодифузен...

Музика 12.10.21 | 21:55

Децата од „Дајте музика“ ќе ја претставуваат Македонија на Јуниорскиот Евросонг 2021

На 19-тото издание на Јуниорскиот Евросонг 2021, земјава ќе ја претставуваат група деца од мегапопуларниот детски телевизиски серијал „Дајте музика“. Оваа година, Јавниот...

Технологија 03.06.21 | 09:14

Во Македонија „Фортнајт“, „Дајте музика“, „Преспав“ се најпребарувани поими на „јутјуб“

Граѓаните на интернет најчесто пристапуваат преку своите мобилни телефони, а најпосетувани страници се Гугл и ЈуТјуб. Околу 57,6 проценти од населението во Македонија...

Музика 10.02.21 | 12:36

Лозано и другарите од „Дајте музика“ пеат за „Другар“

Ако на нашите радио станици го слушнавте последниот хит на Влатко Лозаноски – Лозано, тогаш сигурно знаете за неговата соработка со детскиот серијал „Дајте музика“. Песната...

Калеидоскоп 06.01.21 | 12:11

„Бекутан“ и децата од „Дајте музика“ со божиќна порака за сите генерации

Дружењето, патувањата, гушкањето со другарите и со другарките, концертите, насмевките без маски, а, неверојатно но вистинито, дури и училиштето се дел од нештата кои...

Филм 05.09.19 | 16:22

Џамбазов: Штета што пораснавме

И актерот Игор Џамбазов е дел од новата детска серија „Дајте музика“ која се снима во моментов. Џамбазов го изгра ликот на Макс Мастермајнд. Прекрасно е да си дете барем...