Ознака: даинис криштопанс
Ракомет 03.06.20 | 18:48

Кристопанс: Не сакам да ја навредам Германија, но навикнат сум на „паметен“ ракомет

Даинис Кристопанс беше едно од најзвучните заминувања од Вардар, поради лошата финансиска ситуација во изминатиот период. Тој одлучи да ја продолжи кариерата во Германија...

Кошарка 12.02.20 | 13:31

Криштопанс го напушти Вардар и потпиша за Фуксе Берлин

Европскиот ракометен шампион, Вардар, веќе подолг период минува низ тежок период, а денес го доби можеби најголемиот удар оваа сезона. Ова се случува само неколку денови...

Ракомет 09.01.20 | 22:55

Криштопанс го има голот на денот

Џиновскиот десен бек на Вардар, Летонецот Даинис Криштопанс, вечерва на првиот ден од Европското првенство во ракомет даде седум гола од 10 шута против Шпанија, но едноставно...

Ракомет 14.11.19 | 23:48

Вардар ќе брка добар резултат против Кјелце без Криштопанс

Европскиот ракометен првак Вардар на гостувањето кај Киелце ќе биде ослабен, откако со тимот за Полска не отпатува Даинис Криштопанс. Летонецот се здоби со повреда...

Ракомет 09.11.19 | 13:25

Вардар со Криштопанс против Кјелце

Џиновскиот десен бек на Вардар, Летонецот Даинис Криштопанс, дефинитивно ќе биде во составот на „црвено-црните“ за пресметката попладнево против Кјелце во „Јане Сандански“...

Ракомет 03.06.19 | 23:26

Бошковски: Ме фаќа паника дека Криштопанс ќе се лупне со глава на секоја патна табла

Таки Бошковски е поранешен ракометен судија кој веќе десет години работи во Интернационалната ракометна федерација и „изгорен“ вардарец. Тој на интернет го следи...

Ракомет 25.02.19 | 12:22

Криштопанс во идеалниот тим на колото во ЛШ

Вардар во саботата обезбеди важен триумф на гостувањето кај Кристијанштад со 32-30 и тоа во меч во кој блескаше Даинис Криштопанс. „Џинот“ на црвено-црните постигна осум...