Ознака: Дац и Александар
Естрада 11.06.21 | 09:56

Дац и Александар се смееја на циничниот коментар на бугарскиот водител „ако Cеверна Македонија може да се смета за странство“

Дуото Дац и Александар учестуваа во ток шоу на бугарската „Нова ТВ“. На почетокот на емисијата водителот Рачков ги престави како гости кои доаѓаат од странство, ако...

Двоглед 28.04.21 | 10:05

Филипче: 200.000 плочи со „Вакцина“ на Дац и Александар Митевски ќе пристигнат до 17 мај од Хонг Конг

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека пратка со 200.000 плочи со песната „Вакцина“ на дуетот Драган Спасов – Дац и Александар Митевски се очекуваат во Македонија...

Естрада 19.03.21 | 12:36

Омиленото дуо на власта Дац и Александар со бугарски пејачи ќе ја преработуваат македонската песна „Јовано Јованке“

Македонското дуо Драган Спасов Дац и Александар Митевски работат на заеднички проект „Љубовен пасош“ заедно со бугарскиот квартет „Дестни“. Во интервју за бугарската...

Балкан 11.09.20 | 13:42

Заев: Борисов се радуваше на убавите македонски песни од Дац и Александар

Зоран Заев потврди дека неговиот пријател Бојко Борисов многу ја сака македонската музика, посебно песните од Александар Митевски и оти тоа било доказ за пријателство. Нема...