Ознака: д-р Мухамед Асани
Македонија 29.05.21 | 09:16

Комисијата на Филипче сака да го заташка случајот со струшката родилка

Одлуката на Комисијата на Филипче за случајот со родилката Веапоска е показател за упропастениот здравствен систем, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ откако извештајот во случајот...

Македонија 19.03.21 | 17:17

Од Македонија до Дубаи, толку е голема грижата на Николовски за здравјето на граѓаните!

Љупчо Николовски изјави дека директорот на струшката болница Мухамед Асани е разрешен по негова иницијатива, бидејќи нема компромиси кога е во прашање здравјето на...

Македонија 18.03.21 | 12:19

Николовски во трета брзина по враќањето од Дубаи: Асани е разрешен зошто нема компромиси кога е во прашање здравјето на граѓаните

Вицепремиерот за борба против корупцијата, Љупчо Николовски откако се врати од Дубаи на фејсбук напиша дека нема компромиси кога во прашање е здравјето на граѓаните,...

Македонија 18.03.21 | 08:32

Гинекологот Асани: Антиалбански настроени портали за лајкови ми го рушат угледот, мојата совест е многу мирна

Гинекологот Мухамед Асани по неколку месеци молчење се огласи на Фејсбук по повод неговото разрешување од директорското место во струшката болница поради случајот...

Македонија 14.03.21 | 10:51

Иако ѝ беа извадени три здрави органи на родилка, Филипче сè уште не знае што со директорот

Два месеци откако беше објавен скандалот со родилката од Дебар, Јелдиз Веаповска на која директорот на болницата во Струга, и извадил здрави органи, а во неговиот дом...

Македонија 12.03.21 | 11:51

Ивановска бара Лекарската комора да побара одговорност од директорот на струшката болница

Претседателката на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК), Билјана Ивановска ја повика Лекарската комора да реагира и да побара одговорност од директорот...

Македонија 10.03.21 | 15:01

Храбри сме што отвораме вакви случаи, но досега не прочитавме никакви прекршувања во делот на стручноста

Службите, инспекторатите и институциите веднаш имаат постапено и не можеме некого за што било да осудуваме. Треба на база на факти и аргументи да се носат и одлуките....

Македонија 09.03.21 | 14:11

Што да се очекува од претседателка на Лекарска комора која игнорира одлуки на Антикорупциска?

Инаку Асани, гинекологов што имал домашна ординација и што родилката ја оставил без матка, бубрег и јајник, и за кого Лекарската комора утврдила дека немало лекарска...

Македонија 18.01.21 | 11:45

Уште една кривнична пријава за директорот на струшката болница и гинеколог д-р Асани

Диркторот на струшката болница и гинеколог д-р Мухамед Асани доби уште една кривична пријава за наводна лекарска грешка, објави „Слободен печат“. Прва е онаа од родилка...