Ознака: д-р мирослав гроздановски
Македонија 07.08.21 | 08:19

Д-р Пановски: Јас сум виновен за отказот на д-р Гроздановски, јас ја објавив неговата фотографија на фејсбук

Јас сум виновен, јас ја постирав, за белја мене ми го испрати, а јас на плажа со 5 деца, досадно, па го шернав – коментира доктор Никола Пановски откако неговиот колега д-р...

Македонија 06.08.21 | 18:32

Отпуштениот доктор за погрешно испишана табла во „Букурешт“: Ја напуштам позицијата со чист образ и гордо крената глава

Долгогодишниот невролог, д-р Мирослав Гроздановски, кој пред еден месец ја фотографираше погрешно испишаната табла за „дерматовенерологија“ во поликлиниката „Букурешт“,...

Твитови 04.08.21 | 16:07

Има доктори и доктори, а богами и приоритети

Доктор извади орган на родилка – ќе направиме комисија (ќе го бутнеме случајот во фиока), па мумчање, па ќутење додека не се заборави случајот. Доктор сликал табла...