Ознака: д-р кирил пецаков
Македонија 22.01.22 | 00:12

Градоначалникот на Охрид не е позитивен на корона

Градоначалникот Кирил Пецаков ги демантираше пишувањата  дека е позитивен на Ковид-19. “По шо гледам дека се шири брзо, интересна тема како и да е… Се тестирав, не заради...

Македонија 25.10.21 | 21:23

Пецаков се сретна со претседателот на македонското друштво ,,Илинден”-Тирана, Никола Ѓурѓај

Кандидатот за градоначалник на Охрид, Кирил Пецаков, оствари средба со претседателот на Македонското друштво ,,Илинден”-Тирана, Никола Ѓурѓај. На работната средба претседателот...

Македонија 24.10.21 | 21:18

Мицкоски: Елшани гласа за број 7, за д-р Кирил Пецаков

Елшани гласа за број 7, за Д-р Кирил Пецаков и за промени, проекти и победи, најави Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ.

Македонија 18.10.21 | 14:28

Пецаков: Во Охрид победи разумот, победи народот!

Почитувани претставници на медиумите, мои драги охриѓани, Во Охрид победи разумот, победи народот. Со огромно задоволство, но и одговорност пред сите вас ја прифаќаме...

Македонија 15.10.21 | 15:33

Пецаков: Заедно со народот, гарантираме и нудиме нов почеток, замена на апатијата со надеж

Д-р Кирил Пецаков, кандидат за градоначалник на општина Охрид од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“ побара подршка од граѓаните за заедно да создадат...