Ознака: д-р борче јовчевски
Македонија 01.01.22 | 11:48

Првото бебе во новата година во Прилеп е девојче, мајката Ивона ја доби втората ќерќичка

Скоро еден час по полноќ во новата година, на одделението за гинекологија и акушерство при ЈЗУ Општа болница „Борка Талески“ во Прилеп, се роди женско дете. Градоначалникот...

Македонија 07.10.21 | 12:58

Joвчевски: Победуваме во Прилеп

Почитувани мои прилепчани, веќе навлегуваме во последните денови од оваа кампања. Остварив средба со неколку илјади сограѓани од сите целни групи… и еден е заклучокот:...

Македонија 29.07.21 | 21:38

Д-р Јовчевски од Прилеп: Граѓаните знаат на кој ќе ја дадат поддршката, од нивниот поглед се чита дека заедно ќе успееме

Кандидатот за градоначалник на Прилеп од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, д-р Борче Јовчевски, на трибината за промоција на политики организирана од најголемата партија во Македонија,...