Ознака: цвеќиња
Калеидоскоп 12.08.21 | 12:38

Oва ви ги уништува цвеќињата

Не знаеме за кое растение станува збор Важно е да знаеме кое растение го чуваме и каква грижа му е потребна. Согласно со тоа, лесно ќе ги следиме секојдневните рутини. Прекумерно...

Црна хроника 20.05.21 | 21:57

Полицијата трага по граѓаните што крадеа љубичици од пред Безистенот во Битола

Откако Јавното претпријатие „Комуналец“ поднесе пријава, полицијата ќе трага по битолчаните кои крадеа љубичици од цветната леа пред Безистенот во градот. Вчера,...

Црна хроника 17.05.21 | 16:28

Го снимија на камера откако константно им крадел борчиња, елки и цвеќиња од дворот

На социјалните мрежи се појави видео снимка од камера која сопствениците ја поставиле откако во текот на неколку месеци константно некој им крадел борчиња, елки и цвеќиња...

Скопје 14.11.20 | 11:40

Во возило на Брза помош товарат цвеќиња

Фотографиите кои беа објавени на социјалните мрежи покажуваат како возило на Итна медицинска помош се полни со цвеќиња од Бит-пазар. Возилото со делчевски регистерски...

Скопје 28.09.20 | 14:23

Апсурдите немаат крај: Среде економска криза Шилегов набавува цвеќиња за 400 илјади евра

Град Скопје во време кога државата се соочува со корона пандемија и со сериозна економска криза одлучи да троши пари за цвеќиња и тоа, 400 илјади евра. На официјалната...

Патувања 28.08.20 | 10:43

Селцето Кастелучио е италијанскиот цветен рај

Малото селце во централна Италија, Кастелучио, привлекува илјадници туристи секоја година. Ова италијанско село, сместено на 170 километри североисточно од Рим, е рај...

Црна хроника 20.05.20 | 22:37

Украдени над 700 цветни садници од аранжманите низ парковите во Битола

Вработените од секторот  „Јавно зеленило“  во ЈП Комуналец од Битола секојдневно мака мачат со битолчани кои ги крадат цветните садници од аранжамните во парковите...

Калеидоскоп 12.02.20 | 20:55

Овие цвеќиња не треба да ги подарувате на Денот на вљубените

Која е најголемата грешка што можете да ја направите на Денот на вљубените? Фатете го првиот букет што очите можат да го видат и да подарете го на вашата сакана личност....

Калеидоскоп 04.11.19 | 09:01

Битола, најуба си!

По повод Денот на ослободувањето на Битола, 4 Ноемви, утрово битолските активисти од „Поинаку“ поставија цвеќиња во центарот на градот, со надеж за подобра Битола. Загадена...

Калеидоскоп 03.11.19 | 22:30

Внимателнo по дворовите: Погледнете што пронашла оваа жена додека ги полевала цвеќињата на терасата

Жена од Србија додека се подготвувала да полева, во цвеќињата на нејзината тераса пронашла една од најотровните змии. Се работи за змијата отровница – поскок. Погледнете...