Ознака: црвен килим
Филм 05.11.19 | 09:57

Киану Ривс првпат ја покажа девојката, помлада е од него 9 години

На вчерашната филмска гала вечер во Лос Анџелес, актерот Киану Ривс на црвениот тепих прошета држејќи се за рака со неговата девојка, сликарката Александра Грант. Ова...

Мода и убавина 22.09.19 | 16:57

Од црвениот килим на „Браќа Манаки“

Политичари, уметници, директори на институции, филмаџии беа синоќа на затворањето на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ во Битола. За овие...

Култура 14.09.19 | 22:45

И претседателот со сопругата на црвениот килим во Битола, почна 40. фестивал „Браќа Манаки“

ИФФК „Браќа Манаки“ четири децении доследно го чува и почитува наследството што го оставија Јанаки и Милтон Манаки. Ви честитам бидејќи сте вистинските репрезенти...

Филм 15.05.19 | 10:10

Црвениот килим на 72. Кански филмски фестивал

Со премиерата на комедијата „Мртвите не умираат“ на американскиот режисер Џим Џармуш, синоќа беше отворен 72. Меѓународен филмски фестивал во Кан.