Ознака: црногорска мафија
Балкан 02.03.21 | 09:50

Црногорската мафија заедно со Веља невоља играле фудбал со главите на жртвите

Kавачкиот клан, еден од најозогласените во Црна Гора со главата на убиениот играле фудбал и сниките си ги праќале еден на друг.За да ги прикријат доказите телото го растврорале...

Балкан 15.11.20 | 21:01

Војна помеѓу Шкаљарците и Каваците: Црногорската мафија се решета по Белград

Црногорската мафија решила да се пресметува во Србија.Во последните неколку месеци се случија десет убиства во Белград. Шкаљарскиот и Кавачкиот клан тргна во битка...

Балкан 20.08.20 | 12:05

Сменил страна: Работел за „Шкаљарците“, сега дава информации на Кавачкиот клан

Ликвидациите на членови на црногорската мафија кои се случија во претходните неколку месеци се дело дело на 37 годишниот Саво. Л. Но тој не е непосреден извршител на егзекуциите...

Балкан 11.06.20 | 13:22

Црногорскиот мафијаш преживеа, идентитетот на Македонецот што сакаше да го убие се уште непознат

Црногорскиот мафијаш Радоје Звицер, на кого беше пукано во Украина го прежиевеа атентатот. Тој на напуштил болницата во Киев и е пуштен на домашно лекување. Радоје беше...

Балкан 04.06.20 | 10:39

Убиениот криминалец во Шпанија е внук на „кардиналот“ на црногорската мафија

Милош Перуничиќ кој завчера беше убиен во шпанскиот град Марбеља е близок до „Шкајарскиот“ клан, пишува „Курир.рс“. Тој е внук на Слободан Ѓуровиќ кој го викаат „кардинал“...

Балкан 11.04.20 | 21:58

Го прикриваат лицето: Убијците на црногорските нарко кланови користат силиконски маски

Црногорската полиција која соработува со грчката во откривањето на убиијците на водачите на Шкаљарскиот клан пред два месеци им даде корисни информации. Една од нив...

Свет 21.12.18 | 23:24

Братучедот на Дара Бубамара е ранетиот Стефан во крватата престрелка во Виена

Стефан Вилотијевиќ припадник на кавчачкиот клан денес попладне е ранет во вооружена престрелка пред познат ресторан во центарот на Виена. Стефан е братучед на познатата...

Свет 21.12.18 | 17:44

Пукање на „Штефансплац“, еден мртов, еден се бори за живот, убиецот Србин во бегство

Австриските медиуми јавуваат дека околу 13.30 часот дошло до пукање пред ресторан во центарото на Виена и дека едно лице загинало, а едно е повредено. Во Бакерштрасе, според...