Ознака: Црниче
Скопје 28.03.22 | 11:47

Арсовска: За подобро снабдување со вода на жителите на Црниче се заменува постоечката салонитна мрежа

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски и директорот на ЈП Водовод и канализација, Златко Перински,...

Скопје 30.12.21 | 18:43

Ѓорѓиевски ветува борба со корупцијата: Стопирани плановите за Црниче и Расадник

Последното неизградено есенцијално парче земја во Кисела Вода, Расадник, каде се кршат копјата помеѓу приватниот и јавниот интерес, ќе се уредува преку Меѓународен...

Сервиси 03.12.21 | 18:10

Без вода дел од Црниче и Пржино

Прекин на водоснабдувањето од 18:00 часот имаат корисниците на дел од улица „Партениј Зографски“ и потегот од улица „Ѓорги Скрижевски“ до улица „Востаничка“, во општина...

Скопје 26.11.21 | 16:15

Крадец се шета ноќе низ Црниче, жителите вознемирени

Жители на населбата Црниче на социјалните мрежи се жалат дека крадец ноќе се шета низ нивната населба. Безбедносните камери на една од куќите го забележале неговиот...

Скопје 03.11.19 | 09:16

Сообраќајот ќе биде пренасочен, се асфалтираат улиците „Бихаќка” и „Црниче”

Град Скопје информира дека денеска ќе продолжи асфалтирањето на дел од улицата „Бихаќка” и улицата „Црниче”, на потегот од улицата „Фредерик Шопен” до подвозникот. Поради...