Ознака: Црн петок
Балкан 28.11.20 | 19:10

Трговски во Сараево доби казна за гужвите на Црниот петок

Директорот на Управата за инспекциски работи на Сараевскиот кантон Фахир Халиловиќ изјави дека инспекторите биле на терен вчера поради гужвата во трговските центри...

Здравје 28.11.20 | 16:58

Филипче ги искара граѓаните за „црн петок“

Општина Прилеп нема да биде ставена во карантин. Министерот за здравство, Венко Филипче, рече дека по анализата на епидемиолошката состојба било заклучено дека мерките...

Свет 19.11.20 | 08:29

Годинава ќе нема „Блек фрајдеј“

Францускиот министер за финансии Бруно ле Мер ги повика супермаркетите и трговците на интернет да го одложат таканаречениот „Црн петок“, што привлекува голем број...

Здравје 31.07.20 | 21:05

Црн петок: Рекорден број на новозаболени во светот од ковид-19 на дневно ниво

Светска здравствена организација соопшти дека денеска е забележан рекорден број на новозаболени со ковид-19 – 292.527 лица. Најголем пораст на инфицирани со новиот коронавирус...

Свет 29.11.19 | 19:27

„Блокирај во петок“, наместо „ Црн петок“ во Франција

За да го осудат „Црниот петок“, активисти од редовите на еколошките движења спроведоа акции и протести низ цела Франција, со кои сакаат да го привлечат вниманието на...

Мода и убавина 28.11.19 | 09:54

300 брендови за облека бараат од купувачите да не купуваат ништо на Црниот петок поради еколошки причини

Повеќе од 300 брендови за облека бараат од купувачите да не купуваат ништо на распродажбите на Црниот петок поради еколошки причини. Организацијата „Направете го петок...