Ознака: црн дроб
Здравје 21.02.21 | 13:16

Луѓето со цироза на црниот дроб имаат смртен исход ако заболат од корона

„Eдна третина од пациентите со Ковид 19 имаат нарушена црнодробна функција, а оние кои имаат цироза на црниот дроб за 32 отсто имаат поголеми шанси за смртен исход од вирусот“,...

Семејство 15.12.19 | 14:22

Снаата која му го спаси животот на свекорот

Нусрет Мумиќ од Живиница во Босна и Херцеговина заработил пензија во Рудникот „Ѓурѓевиќ“. Кога требало да се одмори и среќно да ги помине пензионерските денови, овој...

Здравје 14.10.19 | 09:47

Годинава се направени четири кадаверични трансплантации, се прават подготовки и за трансплантација на срце и црн дроб

Годинава во Македонија покрај трансплантациите од жив донор, се направени и четири кадаверични трансплантации и осум пациенти на дијализа добија шанса за нормален...

Здравје 16.06.19 | 12:51

Лекари во Тузла лекуваат рак на црн дроб без операција за 20 минути

Универзитетскиот клинички центар во Тузла по прв пат во Босна во рутинска пракса ставил нова метода за третман на тумор на црниот дроб без изведување оперативни зафати. Се...

Здравје 10.03.19 | 14:42

Овие симптоми укажуваат дека вашиот црн дроб е полн со токсини

Токсините во црниот дроб предизвикуваат многу непријатни последици. Црниот дроб игра огромна улога во одржувањето на метаболизмот, неутрализирање на токсините и неговата...

Здравје 10.02.19 | 21:27

Вкусно и здраво: Сок за обновување на црниот дроб

Со помош на овој сок започнете го процесот на обновување на црниот дроб, а и целото тело. Овој рецепт помага при детоксикација на телото, до таа мера што го подобрува...