Ознака: цимет
Здравје 29.01.20 | 09:32

Чиста кожа за 1 минута- маска од цимет

Секојднeвно лицето ни е изложено на нечистотии кои се наоѓаат насекаде околку нас и кои е невозможно да се искоренат. За убавото лице и чистата кожа потребна е постојана...

Кујнски тефтер 14.12.19 | 10:31

Пред појадокот подгответе си златно млеко

Златно млеко или млеко со куркума, е домашен природен лек корисен за здравјето. Овој напиток има повеќе од 150 потенцијално тераписки функции, богат е со антиоксиданси...

Здравје 26.02.19 | 21:28

Три рецепти со цимет за побрзо слабеење

Циметот има лековити својства, но исто така се користи и во диетите, а особено за детоксикација. Затоа и може да ви помогне да се ослободите од вишокот килограми. Циметот...

Кујнски тефтер 08.12.18 | 18:55

Причини поради кои треба да употребувате цимет

Циметот е мало стебло со потекло од Јужна Африка, а може да се набави мелен и во облик на стапчиња. Лек за бројни болести Циметот содржи високо ниво на антиоксиданти,...