Ознака: цигари
Црна хроника 26.06.19 | 08:26

Акцијата во Љуботен е за штета на Буџетот од 7,3 милиони евра

Од нелегалниот увоз на тутун и продажба на цигари буџетот на државата за година и половина е оштетен за 7,3 милиони евра. Правни лица шверцувале необработен тутун, а физички...

Економија 14.05.19 | 19:07

Поскапеа цигарите

Поскапеа цигарите без претходн најава објавува „24 Инфо“. Читател на порталот испратил фотографија од фискална сметка на која се гледа новата цена на цигарите „Марлборо...

Здравје 21.04.19 | 23:42

Неодоливи мириси со кои ќе ги оставите цигарите

Ако се плашите од прекумерна тежина, добра вест е тоа што вие не мора да јадете, доволно е само да помирисате. Студија спроведена на Универзитетот во Питсбург покажа...

Црна хроника 11.04.19 | 14:46

Во Солун откриен контејнер со цигари наменет за Македонија

Со помош на скенер и специјално обучено куче, царинските служби на солунското пристаниште откриле контејнер од Кина со 629.000 кутии, односно 12.596.000 парчиња шверцувани...

Калеидоскоп 26.02.19 | 17:18

За 30 дена без цигара награда од 400 евра

Една хрватска општина, со цел да промовира здрав начин на живеење и поддршка за престанок на пушењето цигари, јавно објави наградна игра под мотото „Одбиј го пушењето...

Естрада 24.12.18 | 12:36

Најголемиот порок на Анастасија Ражнатовиќ

Пејачката решила да се спаси од овој порок пред Нова година, a својата одлука ја сподели со нејзините обожаватели на „Инстаграм“. Таа купила книга која ќе и помогне...