Ознака: чомбе
Твитови 22.11.21 | 16:42

Чомбе од зоолошка жирафата ја однел во Грчец да си поиграат децата?

Чомбе, дир на ЗОО Скопје, му дужел преку 80.000 евра на Шеваљ за бело, ама Чомбе немал да му врати, и пред 2 мес на Шеваљ синот имал роденден и овој му наредил на Чомбе, да му...

Скопје 28.10.21 | 13:38

Стоилковски: Директорот на Шилегов – Чомбе предводи група за уништување билборди и насилство, обезбедуван од полиција

Насилствата на СДСМ против фер изборен процес не застануваат, обвини портпаролот на ВМРо-ДПМНЕ, Наум Стоилковски. Тој информира дека вчера вечерта еден час по полноќ,...

Скопје 19.08.20 | 15:22

Дали со уапсениот со кокаин функционер од Град Скопје бил и директорот на зоолошка?

Дали во присуство на директорот на ЈП „Улици и патишта“, кој беше уапсен со кокаин, бил и директорот на скопската зоолошка градина, Ѓорги Галетановски – Чомбе и дали...