Ознака: чипирање
Калеидоскоп 16.05.20 | 14:47

Подгответе се за чипирање на луѓето: Проектот е успешно спроведен над 3.000 Швеѓани, еве кој е следна мета!

Компанијата “Biohax” успешно го спровела проектот за вградување на поткожни чипови во Шведска. Дури три илјади луѓе се одлучиле за вградување, а поддршка им дале...

Калеидоскоп 08.12.19 | 20:59

Бесплатното чипирање на милениците ќе трае до крајот на годината

На истекот на кампањата за масовна идентификација и регистрација на домашните миленици (чипирање), која завршува на 31 декември, Ветеринарната комора апелира до сопствениците...

Скопје 05.12.19 | 14:24

До Нова година бесплатно чипирање на милениците, почнува кампањата за помалку бездомни животни

Секој одговорен сопственик треба да ги микрочипира домашните миленици, а нивното напуштање е казниво со закон. Ова се двете пораки кои од денеска по скопските улици...

Сервиси 14.11.19 | 14:41

Искористете ја можноста и бесплатно чипирајте ги милениците до крајот на 2019

Aгенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) апелира до сопствениците на домашни миленици, до крајот на годинава да ја искористат можноста и бесплатно да ги микрочипираат...

Економија 20.03.19 | 12:45

Зоран Атанасов, директор на АХВ: Домашните миленици ќе се чипираат до крајот на годинава

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов денеска на прес-конференција информираше дека наместо до крајот на овој месец, рокот за бесплатна...