Ознака: чевли
Балкан 19.11.21 | 11:03

Дали ова ви изгледа познато: Оставени чевли се појавија и во Црна Гора

„Шарените“ по се изгледа си најдоа нова тезга. Нивните методи за кревање револуции со бои, фарбање институции, протести, покажување примери дека власта не чини се пресликува...

Калеидоскоп 05.12.20 | 23:56

Едностaвна постапка за да ги направите чевлите отпорни на вода и снег

За многу обувки производителите велат дека се отпорни на вода, но не секогаш е така при поинтензивен дожд или случајно газење во некој вир. Сепак има една едноставна...

Здравје 27.03.20 | 22:45

АСМЛ објави упатства: Кога излегувате од дома не носете накит, на враќање дезинфицирајте сѐ

На Фејсбук страницата на Асоцијација на специјализанти и млади лекари – АСМЛ, споделија упатства за тоа како да се подготвите кога излегувате од дома и како да се...

Црна хроника 14.02.20 | 10:52

Тинејџер крадел чевли низ Куманово

Во текот на изминатата недела СВР Куманово преземаше мерки и реализираше повеќе кривични дела „тешки кражби“ од куќи и станови. На 12 февруари, врз основа на судска...

Калеидоскоп 30.10.19 | 17:01

Новите чевли стегаат: Кралицата Елизабета има жена која и ги разгазува обувките

Анџела Кели од 2002 година работи како стилистка на кралицата Елизабета и во својата нова книга „Кралицата, стилистката и плакарот“ открива интересни нешта за стилот...

Свет 04.08.19 | 20:14

Стотици чевли пред романското МВР во Букурешт поради исчезнати деца

Граѓаните на Букурешт вчера оставија околу 200 чевли, играчки и свеќи пред зградата на Министерството за внатрешни работи на Романија со цел да го свртат вниманието на...

Мода и убавина 07.03.19 | 21:42

Големото враќање на Меланија – вакви чевли досега не носела прва дама

Доаѓа пролетта, а со неа и Меланија се враќа на голема врата во јавниот живот – на првaта турнеја низ Америка го претстави пролетниот тренд и ги изненади модните сладокусци....

Здравје 25.02.19 | 22:24

Доколку ги носите чевлите на боса нога, постои можност да ја добиете оваа досадна инфекција на стапалата!

Иако мокасините со крзно кои исклучиво се носат на боса нога уште се популарни, некогаш би требало да ги игнорирате трендовите. Докажано е дека во кондурите кои секојдневно...

Сервиси 09.02.19 | 18:05

Генијален трик за чистење чевли од превртена кожа

Чизмите, штиклите и салонките од превртена кожа се класици кои не подлежат на трендови и веруваме дека секоја од вас има барем еден таков пар во шкафот со чевли. Со оглед...