Ознака: Чернобил
Филм 29.07.19 | 13:53

Се појави трејлер за руската верзија на серијата „Чернобил“

Руската државна телевизија ќе ја емитува драмата за чернобилската катастрофа, која ќе биде многу поразлична од таа на „Ејџ-би-о“. Иако сè уште не се објавени службените...

Патувања 10.07.19 | 23:33

Чернобил станува туристичка дестинација

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска потпиша декрет со кој се укинуваат претходните забрани за посета на чернобилската „зона на исклучување“ околу...

Филм 08.06.19 | 18:57

Серијата на „Ејџ-би-о“ предизвика туристички бум во Чернобил

Успехот на американската телевизиска мини-серија во продукција на „Ејџ-би-о“, чија тема е најголемата светска нуклеарна катастрофа во Чернобил, го зголеми бројот на...

Филм 07.06.19 | 13:13

Русите снимаат своја серија „Чернобил“ во која ЦИА испраќа агент да изврши саботажа

Руската телевизиска мрежа „НТВ“ најави дека ќе снима своја верзија на серијата „Чернобил“ која ќе се заснова на претпоставката дека ЦИА испратила агент во Чернобил...