Ознака: чедоморство
Свет 04.01.20 | 21:00

Беа штотуку венчани: Непознато е зошто таткото ги застрелал ќерката и зетот од Струга на Нова година

Струга е потресена од убиството на нивните сограѓани во Австралија. Линдита и Ветон Мусаи беа убиени во Мелбурн, на новогодишната ноќ. Убиецот бил таткото на Линдита,...

Семејство 20.12.19 | 12:45

Го избола синот до смрт, но вистинската приказна му донесе 18 месеци затвор и на нејзиниот партнер

За време на божиќната забава на авиокомпанијата во која работеше стјуардесата Магда Лесичка (33), пред точно девет години, ја привлече Британецот Питер Чивлерс (33). Таа...

Балкан 04.12.19 | 11:47

Мајка си го фрли новороденчето во септичка јама, пред месец го закопала и најмладиот син

Дваесетипетгодишната Сабрина Н. oд селото Сонта, Србија, е осомничена дека си го фрлила новороденчето во септичката јама во семејниот дом. Лекарите од Брзата помош констатирале...

Калеидоскоп 23.09.19 | 10:51

Девојче починало бидејќи мајката ѝ ги мачкала непцата со хероин за полесно да заспие

Триесетитригодишната Кимберли Нелиган од Мејн, САД, е уапсена под сомнение дека ја убила својата едногодишна ќерка. Нелиган најмалку 15 пати во текот на два месеци ѝ...

Свет 05.09.19 | 17:46

Убиено новороденче: Мајката го задавила, па го закопала во двор

На 20-годишната Брук Скајлар Ричардсон ѝ се суди за чедоморство, откако го убила своето штотуку родено бебе.  Грозоморниот настан се случил во мај 2017 година. Тогаш 18-годишната...

Балкан 17.08.19 | 22:45

Мајка и ќерка осомничени за убиство на новороденче

Две женски лица се уапсени за чедоморство во Бужим, БиХ, соопшти босанската полиција. Според неофицијалните информации на босанскиот портал „Кликс“, штотуку роденото...

Балкан 08.05.19 | 10:25

Мајка го задавила штотуку роденото бебе, па го фрлила

Дваесет и деветгодишната Јелена В. од Ваљњво, Србија е осомничена дека со голи раце го убила нејзиното штотуку родено бебе. Србинката вчера со обилно крварење била примена...

Балкан 01.02.19 | 10:15

Кога чувме дека ги убила близнаците не можевме да престанеме со плачење

Дваесет и тригодишната Србинка, која пред две години се породи сама и потоа ги уби своите близнаци, завчера е осудена на две години и 10 месеци затвор. Мајката-монструм,...

Свет 30.01.19 | 17:06

Во живо го пренесувал убиството на ќерка си за да ја натера сопругата да признае дека го изневерува

Египќанец, кој од 2010 година живее во Германија си ја убил ќерката за да ја натера својата сопруга, мајка на девојчето, да му признае дека го изневерува. Несреќата се случила...

Балкан 30.01.19 | 15:18

Србинка монструм: Едното новороденче го акнала од ѕид, другото го фрлила меѓу нечистите алишта

Во кривичниот суд во Луцерн, Швајцарија, утрово почна судењето на 23-годишна Србинка, обвинета за убиство на нејзините две новороденчиња, близнаци, пренесува српски „Блиц“. Трагедијата...