Ознака: Чедомир Јовановиќ
Балкан 03.04.21 | 22:47

Несудениот советник на Заев требало да биде држен како заложник во вилата на Милошевиќ

Чедомир Јовановиќ кој беше главен преговарач во предавањето на Слободан Милошевиќ требало да биде киднапиран во вилата мир во 2001 година, пишува „Курир.рс“. Јовановиќ...

Калеидоскоп 13.01.21 | 22:41

Откриено од што е болен Чедомир Јовановиќ и зошто прима морфиум

Во текот на денешниот ден пристигнуваат спротивставени информации за здравствената состојба на лидерот на српската ЛДП, Чедомир Јовановиќ. Јовановиќ веќе шест дена...

Балкан 13.01.21 | 09:45

Чеда Јовановиќ е на морфиум, состојбата му е влошена

Сопругата на Чедомир Јовановиќ потврди дека тој е во лоша здравствена состојба. Јелена Јовановиќ ги отфрла обвинувањата дека сопругот не се придржувал до советите...

Балкан 11.01.21 | 08:45

Чедомир Јовановиќ е во тешка здравствена состојба: Лекарите се сомневаат на сериозна болест

Српскиот политичар, Чедомир Јовановиќ е во болница поради пневмонија, додека спроведениот тест не покажал дека е позитивен на коронавирус. Неофицијално е познато од...

Калеидоскоп 19.07.20 | 10:21

Лидерот на ЛДП, Чеда Јовановиќ се огласи по наводниот напад со тениски рекет

Лидерот на Либералите, Чеда Јовановиќ се огласи откако излегоа информации дека нападнал сопственик на приватна клиника за физикална терапија. Тој во неговата објава...

Естрада 11.05.20 | 10:20

Хаос во студиото на „Пинк“: Цеца ја напушти телевизијата поради Чедомир Јовановиќ

Во студио на ТВ Пинк, каде што сопственикот на телевизијата Жељко Митровиќ се појавува како гостин, заедно со Цеца Ражњатовиќ и Чеда Јовановиќ , после сериозна кавга...

Естрада 22.02.20 | 21:05

Необјавена фотографија на Цеца: Ова е сликата од затвор

Светлана Цеца Ражнатовиќ и српскиот политичар Чедомир Јовановиќ веќе со години не се во добри односи. Последната нивна заедничка средба беше на роденденот на близначките...