Ознака: чанти
Македонија 22.10.19 | 22:56

Тошковски: „Рекет“ 1 и 2 се пример како не треба да се води истрага

Ние на телевизија гледавме како се носат чанти со милиони евра. Кулиорските муабети се дека станува збор за рекет од околу 20 милиони евра, изјави адвоктот Панче Тошковски, учесник...

Вести 21.10.19 | 15:52

Се продава гарнитурата за седење на Катица Јанева и чантите на Боки 13

Директорот на Агенцијата за управување со одземен имот, Фатон Асани, во интервју за „Вечер“, изјави дека се продаваат запленетата гарнитура за седење на Катица Јатица...

Твитови 23.09.19 | 12:26

Семејство си ја продава кожата за да си го спаси детето, a Фатиме носи чанти од 2.5 илјади евра?


Македонија 11.08.19 | 11:02

Каде завршија парите од „Луј Витон“ чантите?

Четири дена по обелоденувањето на видео и аудио снимките на кои се гледа како Бојан Јоановски познат како Боки 13 и Зоран Милески познат како Зоки Кичеец земаат 1,5 милион...