Ознака: Цеца
Естрада 06.02.21 | 14:59

Вљубен поглед и силна прегратка: Цеца ја објави првата фотографија со Богдан

Со недели наназад, сите медиуми во регионот пишуваа за љубовниот живот на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, која по многу години е повторно за заљубена – овој пат...

Калеидоскоп 06.02.21 | 14:15

Едната му подарила живот, а другата му дала смисла: Момчето на Цеца ги покажа најважните личности

Избраникот на Цеца Ражнатовиќ, Богдан Срејовиќ ги покажа на Инстаграм двете најважни личности во неговиот живот, а фотографиите и се допаѓаат и на фолк ѕвездата. Имено,...

Естрада 05.02.21 | 17:04

Свадба до крај на годинава: Цеца ќе се мажи, сите ѕвезди се наклонети кон пејачката

Пејачката Светлана Цеца Ражантовиќ по долго време го претстави своето момче во јавноста, станува збор за Богдан Срејовиќ со кого некое време веќе е во врска. Оваа вест...

Естрада 30.01.21 | 22:33

Анастасија Ражнатовиќ легна во када од каде и ѕирка најубавиот дел од телото

Српската пејачка Анастасија Ражнатовиќ на социјалните мрежи објави видео на кое покажа дека знае да си посвети време на себе за нега на нејзиното лице и тело Ќерката...

Калеидоскоп 18.01.21 | 13:17

Разводот на момчето на Цеца не бил лесен: Богдан тешко ја поднел разделбата од мисицата на Војводина!

Богдан Срејовиќ(38), новото момче на Цеца Ражнатовиќ(47) пред врската со балканската ѕвезда, водел возбудлив љубовен живот. Меѓутоа, иако важел за голем заводник, тој тешко...

Естрада 17.01.21 | 10:44

Средба која не се заборава: Цеца случајно ја запознала мајката на Богдан

Средбата на пејачката, Цеца Ражнатовиќ со Мира, мајката на Богдан не била вообичаена, бидејќи во моментот Мира не е во Белград. Светлана Цеца Ражнатовиќ (47) веќе некое...

Естрада 15.01.21 | 09:34

Се огласи и таа: Анастасија има да порача само едно, откако Цеца го покажа новото момче

Пејачката Цеца Ражнатовиќ го покажа новото момче, за што од вчера сите зборуваат. Станува збор за бизнисменот и менаџер на неколку белградски ресторани, Богдан Срејовиќ,...

Естрада 15.01.21 | 09:13

Доби амин: Цеца го запозна новото момче со своите деца

Откако заплови во емотивна врска со девет години помладиот Богдан Срејовиќ(38) од Белград, се чини дека Светлана Цеца Ражнатовиќ(47) е посреќна од било кога. Имено таа не...

Естрада 14.01.21 | 10:23

Сите ја знаат поради врска со популарен пејач: Оваа убавица е поранешната сопруга на новото момче на Цеца

Богдан Срејовиќ (38), момчето на Цеца, има ќерка Искра, за која е многу врзан, а еве која е негова поранешна сопруга. Имено, Срејовиќ бил во брак со Зорана Тасовац, сегашната...

Естрада 14.01.21 | 09:21

Вљубени до уши: Цеца има ново момче, фатени за раце, не кријат дека се во врска

Најголемата балканска ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ (46) е во емотивна врска со Богдан Срејовиќ (38) од Белград. Кога е Цеца во прашање, станува збор за вистинска ексклузивност,...

Естрада 13.01.21 | 15:38

Цеца: Би се омажила само со Путин, не се согласувам на ништо помалку

Српската естрадна ѕвезда, Светлана Цеца Ражнатовиќ, за време на гостувањето во емисијатта „Магазин ИН“ изјави дека во овој момент би прифатила дасе омажи единствено...

Калеидоскоп 09.01.21 | 13:40

Млада си, со време ќе разбереш што е најголемо богатство: Цеца се присети што и зборувал Аркан

Музичката ѕвезда Светлана Цеца Ражанатовиќ во утринска програма на српска телевизија, зборувала за својот живот и открила доста непознати детали. Познато е дека пејачката...

Музика 07.01.21 | 08:46

Цеца на полноќ прими света причест, ама од една лажичка: За Божик преполни храмовите во Србија

Големиот број православни верниици во Србија ги преплавија црквите и храмовите каде од иста лажичка се причествуваа и покрај загрижувачката епидемиолошка состојба...

Естрада 11.12.20 | 12:40

Бакнежот на Цеца и Џеј: Објавена легендарната фотографија од младоста на починатиот пејач

По смртта на славниот српски пејч на народни балади, Џеј рамадановски, српските медиуми се полни со сеќавања и приказни што неговите колеги од естрадата ги раскажуваат...

Естрада 07.12.20 | 20:53

После Аркан, само него го претстави на јавноста: Вака изгледа поранешното момче на Цеца

После смртта на Жељко Ражнатовиќ  Аркан, Цеца својот љубовен живот вешто го криеше од очите на јавноста, но едно момче беше исклучок. Владимир Цветковиќ Цвеле 6 месеци...

Музика 06.12.20 | 16:58

Цеца Ражнатовиќ: Сега ќе ви раскажам како настана песната „Кукавица“

Цеца Ражнатовиќ во едно интервју се присетила како во 1991 година направила пауза и одлучила да ги промени соработниците со кои дотогаш соработувала, а во чиј период настанале...

Музика 20.11.20 | 22:49

Цеца полуде: Ја снимале додека пее на приватна забава

Цеца Ражнатовиќ на приватна прослава многумина ги изненади со својата бурна реакција. Таа запеала еден од нејзините хитови, но кога еден од присутните тргна да ја снима...

Естрада 15.11.20 | 09:13

И голи да се соблечеме, ќе останат нашите маски: Цеца во никогаш попровоктивно издание повикува на бал

Светлана Цеца Ражнатовиќ се огласи на својот Инстаграм профил, па покрена лавина коментари откако ја објави фотографијата. Имено, таа ставила маска на очите, па сподели...

Естрада 17.10.20 | 16:32

Се откажал во послeден момент: Една од најубавите песни на Цеца, требало да ја испее познат рокер

Балканската ѕвезда Светана Цеца Ражантовиќ зад себе има голем број хитови, а скоро за секоја песна постои посебна приказна како настанала и дали првично била наменета...

Естрада 09.10.20 | 22:19

Ужива на Кипар: Цеца во леопардов костим за капење го покажа затегнатото тело

Српската естрадна ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ, веќе неколку денови одмора на Кипар во својата луксузна вила, а честопати знае да ги почести своите фанови на социјалните...