Ознака: Цеца и Аркан
Естрада 22.05.23 | 09:44

Цеца: Само во Аркан бев лудо вљубена

Само во Аркан бев лудо вљубена. Најсреќна сум кога немам момче, правам што сакам“, вели Цеца Ражнатовиќ за „Информер“- Тој е единствениот човек во кој бев лудо вљубена....

Естрада 21.01.23 | 22:20

Aркан немал пари да ја доправи куќата во која живееше со Цеца

Во еден од транскриптите на српската Државна безбедност во  разговорите од ноември 1994 година, Аркан се жали дека останал без пари среде изградба на куќа и бара од еден...

Балкан 07.01.23 | 11:06

Аркан се плашел од Цеца името да ѝ го спомене: Непознати детали од нивниот однос открива Жарко Лаушевиќ

Жарко Лаушевиќ ја објави својата автобиографија „Падре, идиот“, а првата сопруга на Жељко Ражнатовиќ Аркан, Наталија Мартиновиќ, најде место во неговата четврта автобиографска...

Естрада 01.11.22 | 09:44

Oд страв од Аркан: Никој не смеел на тезга да продава пиратски цедиња од Цеца

Колкаво било влијанието и стравот од Аркан во Белград говори и емисијата „Јунаци доба злог“ во која се говори дека во деведестите години никој не се осудувал да продава...

Естрада 19.07.22 | 11:15

Цеца: Сакам Анастасија да ме глуми во серијата и филмот за мене

Цеца  откри дека Американците се уште и нудат да снимат филм и серија за неа, но таа ги одбила. Но, ако некогаш се согласи, Цеца веќе ја избра главната актерка.  Ако некогаш...

Естрада 24.06.22 | 22:51

За 12.000 евра се продава „Јагуарот“ во кој се возеа Цеца и Аркан на венчавката

Цеца и Аркан на својата  венчавка пристигнаа со луксузна бордо лимузина „Јагуар маџестик лимо“, што беше невидена сензација во тоа време на овие простори. Овој модел...

Естрада 27.05.22 | 20:14

Куќата во која сега ужива Цеца Аркан ја „заработил“ со коцка

Жељко Ражнатовиќ Аркан многу го сакал коцкањето, а ниту едно белградско казино во тоа време не се ни обидело да го поткрадува командантот на Српската доброволна гарда,...

Естрада 11.04.22 | 23:33

Се појави необјавено видео од Цеца и Аркан во кое тој говори за своето убиство

На Инстаграм се појави досега необјавено видео од Цеца и Аркан.Не се знае од која година е но најверојатно е од од почетокот на 2000 година бидејќи тогаш Цеца имаше кратка...

Естрада 01.02.22 | 23:25

Се јави продавачката: Цеца и Аркан ме плаќаа 500 марки кога сите земаа по три

Писателката Лидија Ќириќ по долги откри како е да се работи во бутик со Цеца и Жељко Ражнатовиќ Аркан, но и зошто била ангажирана да се грижи за тогаш новородената Анастасија. „...

Естрада 14.01.22 | 21:51

Цеца се потсети на најтажниот ден: Врискав додека му ја вадев крв на Аркан од устата

Смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан и денеска ја интригира јавноста, а неговата сопруга Светлана Цеца Ражнатовиќ долго време не зборуваше за неговата смрт. Во сабота се...

Естрада 12.11.21 | 22:21

„Валтер 7,65“: Пиштолот со кој бил ранет убиецот на Аркан бил на Цеца

Некогашниот шеф за крвни деликти Жарко Поповиќ раскажа досега непознати детали за убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан. Toj објасни дека убиецот Добросав Гавриќ имал...

Естрада 19.09.21 | 14:27

Судбината така сакала: Цеца и Аркан се запознаа во истиот хотел во кој беше убиен

Цеца и Аркан беа 13 години во брак.Љубовта ја прекина убиството на Аркан во 2000 година. Интересно е дека Аркан и Цеца се зпознале во истиот хотел во ко тој беше застрелан....

Естрада 11.06.21 | 11:20

Цеца го носела мртвиот Аркан во болничка количка во Клиничкиот центар

Пистателот Марко Лопушина вели дека се глупости приказните дека Аркан е е жив и оти живее некаде далеку со променет идентитет. Лопушина објаснува дека актерот Љубиша...

Естрада 26.01.21 | 15:51

Кумата на Цеца настрада на денот на вљубените

Maja Павиќ телевизиска новинарка беше убиена на 14 февруари 1997 година на денот на вљубените. Токму на Валентајн таа беше застрелана заедно со нејзиното момче Раде Чалдовиќ,...

Естрада 16.09.20 | 23:35

Цеца го одби Холивуд, не сака да го оцрнат Аркан во филмот

Цеца Ражнатовиќ ја одби понудата за неа да биде снимен филм од страна на Холивуд. Американските продуценти биле заинтересирани да го следат нејзниот пат од девојче...

Балкан 05.02.20 | 14:41

Убиецот на Аркан доаѓа во Србија, Цеца се надева дека ќе скапе в затвор

Убиецот на Жељко Ражнатовиќ Аркан конечно ќе дојде во Србија да ја отлужи казната. Тој се крие во Јужна Африка но тамошните власти конечно се согласија тој да биде испорачан...

Балкан 18.01.20 | 21:11

Еден од организаторите на убиството на Аркан: И Цеца лесно можеше да стане жртва

Драган Николиќ Гаги еден од организаторите на убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан откако је одлежа затворсдката казна реши да проговори што точно се случувало тој...

Естрада 15.01.20 | 10:08

Цеца го влечела крвавиот сопруг до излезот на хотелот, убиен бил додека пополнувал тикет

Околу 17 часот на 15 јануари 2000 година, пред белградскиот хотел „Интерконтинентал“ застанале две возила. Од „опел калибра“ излегле Драган Николиќ и Милан Ѓуричиќ, кои...

Естрада 22.12.19 | 20:17

Оваа глетка уште ѝ го крши срцето на Цеца

Балканската ѕвезда Светлана Ражнатовиќ Цеца со своите следбеници на „Инстаграм“ објави фотографија на која нејзината ќерка Анастасија го гушка покојниот татко. Оваа...

Естрада 21.12.19 | 22:41

Цеца се присети на Аркан: Беше најдобриот татко на Анастасија и Вељко

Со доаѓањето на празниците Цеца станува се поемотивна. Таа на социјалните мрежи сподели фотографија од сопругот Аркан и ќерката Анастасија која тогаш имаше само неколку...