Ознака: цареви кули
Македонија 06.09.20 | 21:18

Стоилковски за случајот „Цареви кули“: Заев е творец на крими легализациите

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на Фејсбук го коментира оградувањето на Заев и СДСМ за случајот „Цареви Кули“ кој според него е дивоградба. Тој вели дека...

Македонија 06.09.20 | 14:08

Стоилковски: „Цареви Кули“ да добие правна разрешница со судење за злоупотреба на службената положба на Заев!

Власта се уште ги крие вистинските одговори за случајот „Мавровка“. Не се знае ниту како дојде до тоа неколку бетонски катови да бидат изградени среде Скопје, на неполн...

Македонија 12.12.19 | 13:43

Комплексот „Цареви кули“ ќе прерасне во дом и дневен центар за стари лица

Струмица ќе го добие првиот дом за стари лица, објави Струмица нет. Познатиот угостителски комплекс „Цареви кули“ над Струмица се реновира во дневен центар за стари...