Ознака: цанде
Скопје 17.10.21 | 20:44

Цанде не го сакаат во маало, губи во својата улица

Кандидатот за градоначалник на Општина Аеродром Александар Филиповски – Цанде не ги собра мнозинството на гласови во неговата улица, велат неофицијалните резултати...

Економија 13.10.21 | 09:23

Семејната фирма на Цанде доби тендер вреден 2,9 милиони евра од Македонија пат

„Технокомерц“, семејната фирма на поранешниот пратеник на СДСМ, сега нивен кандидат за градоначалник на Општина Аеродром, Александар Филиповски – Цанде, е добитник...

Скопје 12.10.21 | 20:26

Филиповски: Планираме младински центар, но и активни центри за стареење на највозрасните

Нашата понуда е јасна, програмата ја креиравме заедно со вас, во Ново Лисиче ќе направиме нов објект на градинка, со што ќе се зголемат капацитетите за згрижување на...

Твитови 06.10.21 | 22:42

Цанде и химната: Изгубен во свемирот

Цанде и химнатаИзгубен во свемирот pic.twitter.com/l6upCpGz2b — Kuglica (@Kuglica6) October 6, 2021