Ознака: Цаца Биљановска
Твитови 27.11.20 | 23:54

Како лета времето, кај и да е Цаца пак ќе замине на скијање


Здравје 06.07.20 | 19:54

Докторката која криеше дека е заразена со коронавирус се врати на работа

Докторката Нина Цаца Билјановска која што беше сменета од директорската позиција на Државната клиника за кожни болести поради тоа што на почетокот од епидемијата криеше...

Црна хроника 07.04.20 | 16:02

Обвинителството собира докази за истрагата против Цаца Билјановска

Од обвинителството за Канал 5 потврдуваат дека се собираат материјални докази- медициниска докумнетација од болниците каде се лекуваат луѓето кои ги заразиле, а за...

Македонија 19.03.20 | 13:20

Против Нина Цаца Биљановска е поднесен е соодветен поднесок од ОЈО, соопшти Чулев

Разрешената директорка на Клиниката за кожни болести во Македонија се вратила на 29 февруари. Против неа, како и против сите оние кои не ги почитуваат одлуките на Владата...