Ознака: булинг
Калеидоскоп 21.02.20 | 18:10

Деветгодишно дете, жртва на булинг, славните скокнаа во негова одбрана

Јарака Бејлс објави видео од нејзиниот син, Куеден, кој е роден со генетско нарушување што предизвикува џуџест раст. На видеото е прикажано момче (9) кое незапирливо плаче...

Здравје 18.11.19 | 10:32

Родители, расте трендот на булинг меѓу децата!

Значително е зголемен бројот на поплаки за повреда на правата на детето. До Канцеларијата на Народниот правобранител досега се пристигнати над 200 поплаки, најмногу...

Калеидоскоп 29.10.19 | 21:26

Студент се убил откако со месеци трпел тортура од неговата девојка

Дваесетидвегодишниот Александер Уртула, студент на Универзитетот во Бостон, се самоубил по месеци тортура од страна на неговата девојка. Како што покажа истрагата, Инјанг...

Црна хроника 03.10.19 | 17:05

Булинг во Чаир, нападнато 14-годишно девојче

Вчеравечер во 21.00 часот во СВР Скопје, К.О.(45) од Скопје пријавил дека околу 13.30 часот на ул.„Цветан Димов“ неговата 14-годишна ќерка била физички нападната од група девојчиња...