Ознака: бугарско знаме
Музика 12.03.21 | 10:54

Гарванлиев: Се работи за дело инспирирано од Исус, нема врска со Бугарија

По промоцијата на евровизискиот спот за песната „Here I stand“ со којашто Васил Гарванлиев ќе нè претставува на 65-тото издание на „Евровизија“, јавноста ги забележа на...

Музика 12.03.21 | 08:19

Тасевски: Овој спот Македонци нема да го гледаат со љубов

Овој спот Македонци нема да го гледаат со љубов, вели актерот Сашо Тасевски за евровизиското видео промовирано вчера, во кое тој ги препозна боите на знамето на нашиот...

Колумни 18.01.21 | 09:38

Заев и Пендаровски, ВИЕ ГО ЗАПАЛИВТЕ бугарското знаме

Ламбе Арнаудов  Зоран Заев, Стево Пендровски со вашата антинационална, антидржавна, антицивилизациска негаторска политика кон својот народ и татковина сте директни...

Црна хроника 17.01.21 | 18:50

Три лица идентификувани за палењето на бугарското знаме

Три лица се идентифукувани за палењето на бугарското знаме во Вевчани, потврдуваат од полицијата. Во соработка со Обвинителството против нив ќе има поднесок, но за какво...

Македонија 15.01.21 | 14:03

МВР го истражува палењето на бугарското знаме во Вевчани

МВР работи на расчистување на случајот со палењето на знаметото на Република Бугарија во Вевчани, истакна на денешната прес-конференција во Штип портпаролот на МВР,...

Македонија 15.01.21 | 13:35

Захариева се навреди од палењето на бугарското знаме, но не и Димитров со негирањето на придавката „македонски“

Последните настани поврзани со карневалот во Вевчани најдобро ја отсликуваат разликата во однесувањето на една организирана држава и нејзините политички експоненти...

Балкан 15.01.21 | 08:15

Властите во Софија се налутија бидејќи во Вевчани беше запалено бугарското знаме

Ангел Ангелов, бугарскиот амбасадор во Скопје упатил остар вербален протест поради инцидентот во Вевчани, објави на својот фејсбук-профил Екатерина Захариева, министерката...

Македонија 19.11.20 | 19:50

Зад веста објавена на Нова ТВ стои Заев

ВМРО-ДПМНЕ демантира дека УМС или пак ВМРО-ДПМНЕ стојат зад Фејсбук каналот кој објавил видеоснимка од палењето на бугарското знаме, а ја пренесе Нова ТВ и некои други...