Ознака: бугарско државјанство
Македонија 28.10.21 | 20:28

Левица: Овие флаери се црната кампања на СДСМ, ги печати таткото на советник од СДСМ во Богданци

Денеска, непосредно пред започнување на изборниот молк за вториот круг од локалните избори, осамнаа флаери и други материјали со лажна политичка содржина и лажно претставување...

Скопје 28.10.21 | 12:06

Еволуцијата на Заев: Прво Струмица не беше Благоевград, па Струмица стана Петрич, сега Скопје не е Петрич

Со неговата изнасилена и измислена кампања за наводното бугарско државјанство на кандидатката за градоначалник на Скопје Данела Арсовска, Зоран Заев сврте полн круг...

Македонија 28.10.21 | 08:27

Ширење бугарофобија од оние кои виткаат кичма и се лигават пред секој кмет од соседството е шизофрена работа

Утринската пошта ѝ ја превртела утробата на професроката Билјана Ванковска. Неочекувано длабок заглиб во жива кал. СДСМ не е подготвен да си замине, ами да се самоубие. Не...

Скопје 27.10.21 | 18:27

„Ви фуфка од Данелче, па патриот изиграваш“: Граѓаните бесни што Заев се занимава со државјанството на Арсовска

Тврдам дека Данела Арсовска е државјанин на Бугарија и за Скопје ја ставам на коцка мојата лична кариера, изјави денеска премиерот Зоран Заев во „Утрински брифинг“....

Скопје 27.10.21 | 17:58

Бугарски „24 часа“: Проверивме, Данела Арсовска нема бугарска лична карта

И бугарските медиуми се заинтересираа за обвинувањата од страна на СДСМ дека кандидатката за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска, има бугарско државјанство...

Македонија 11.03.21 | 14:42

Илиевски: Штом сте дошле до ниво Каракачанов да ве спасува, цел Вардар не ве пере

Ден по избивање на „ВАКСАЈНГЕЈТ“, се јавува Каракачанов со ступидни лажни вести за бугарски пасоши на опозиционери. Темата од владините медиумски јуришници се турка...

Македонија 23.02.21 | 08:23

Секој што на пописот ќе се изјасни за Бугарин, да добие пасош по брза постапка

Културниот центар „Иван Михаилов“ од Битола преку писмо адресирано до бугарскиот претседател Румен Радев, бугарскиот премиер Бојко Борисов и вицепремиерите Екатерина...

Македонија 22.02.21 | 17:45

Невладина организација од Битола бара сите кои ќе се попишат како Бугари да добијат бугарско државјанство со поедноставна процедура

Невладината Културен центар „Иван Михајлов“ од Битола упатила писмо до бугарскиот државен врв, претседателот  Радев, премиерот Борисов, министрите Каракачанов и...

Црна хроника 02.02.21 | 14:37

Ако има бугарско државјанство тешко ќе оди екстрадицијата на Игор Спасов

Бегалецот Игор Спасов, поранешен полициски специјалец и осуденза убиството на Мартин Нешковски, по две години бегство од Македонија, е уапсен по пријава за семејно...