Ознака: бугарски воз
Балкан 26.12.22 | 08:34

Вагонот со амонијак бил бугарски, ама министерот вели не била нивна одговорноста

Товарниот воз со амонијак што излета од шините во источна Србија бил натоварен во Бугарија. Тоа го изјави бугарскиот заменик министер за транспорт Красимир Папукчииски...

Македонија 17.10.21 | 14:53

Член на ИО скинала ливче од кочанот, па кога забележале, го фрлила во ѓубре – спречен бугарски воз во Гевгелија

На избирачкото место 345 во Гевгелија, членот на избирачкиот одбор од една од партиите кои имаат свој кандидат за градоначалнк на градот откинал ливче од кочанот за советнички...

Македонија 17.10.21 | 13:15

Бугарски воз во Драчево: Заокружено ливче пронајдено кај жена вработена во општината

Денеска на избирачкото место 2780, Бранко Заревски во Драчево, општина Кисела Вода, е забележан обид за таканарелен бугарски воз. Забележано е заокружено ливче за еде...

Македонија 16.04.19 | 22:50

Мицкоски: Дојде човек кој ми призна дека се полнеле кутии за време на референдумот, ОЈО знае за ова, а не реагира

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашното гостување во емисијата Клик Плус на ТВ 21 објави скандал поврзан со гласањето на референдумот на 30-ти септември...