Ознака: будуќност
Кошарка 30.12.19 | 21:45

Тензиите за СПЦ се префрлија на терените: На Будуќност – Црвена звезда судиите свиреа почеток и крај во едно

Натпреварот помеѓу Будуќност и Црвена звезда од регионалната АБА лига и официјално беше „прекинат“, откако судиите во „Морача“ симболично ја потфрлија топката во...

Кошарка 30.12.19 | 12:27

Ги симнаа од авион: Безбедносните служби на Србија не им дозволија на кошаркарите на Црвена Ѕвезда да заминат во Црна Гора

Затегнатите односи меѓу Црна Гора и Србија поради законот за слобода на вероисповест се одрази и на спортот. Кошаркарите на Црна Гора денеска требаше да одиграат натпревар...

Кошарка 22.04.19 | 20:51

Играч на Будуќност ги испровоцира: Делии влетаа на терен да го тепаат

Мајсторката на финалето на АБА-лигата меѓу Црвена звезда и Будуќност започна со еден час задоцнување по хаосот што настана во салата „Пионир“ кој го направија домашните...