Ознака: будење
Кујнски тефтер 24.03.21 | 22:22

Светото тројство – побрзо расонува и од кафето

Ако сакате да се разбудите свежи и расположени, кафето не е најдобрата идеја бидејќи тоа носи многу проблеми во текот на денот, поврзани со поспаноста, болка во стомакот...

Здравје 23.02.19 | 22:07

Науката докажа: Oдењето на работа пред 10 часот е тортура

Научникот Пол Кели вели дека одењето на работа пред 10 часот е модерна тортура. Објаснува дека секој има свој телесен „часовник“ кој е програмиран, и не може да се промени....

Култура 11.02.19 | 10:27

Танцовиот театар од Кина со „Будење“ утре гостува на сцената на МНТ

“Будење“ е насловот на модерниот танц што ќе гостува на 12 февруари, со почеток од 20 часот, во Македонскиот народен театар, а во изведба на „Гуангдонг Сонг &амп;Амп...

Калеидоскоп 11.01.19 | 09:44

Се разбудила по 72 часа клиничка смрт

Девојка од источно-кинеската провинција Фуџијан се опорави по 72-часовна клиничка смрт, откако на 1 јануари била итно примена в болница поради забрзано чукање на срцето. По...