Ознака: брзо возење
Црна хроника 01.10.21 | 10:47

Полицијата вчера на секој час пишувала по речиси девет казни за брзо возење

По спроведена акциска контрола во текот на вчерашниот ден на територија на државата, казнети се 205 возачи кои возеле побрзо од дозволеното. Како што соопштија од МВР,...

Црна хроника 29.09.21 | 10:15

Казнети 661 шофери за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден во рамки на спроведената зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање возила кои се движат со брзина...

Црна хроника 27.09.21 | 22:24

Летал по автопат со 235 км на час

Полициски службеници од СВР Велес денес спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на...

Балкан 26.09.21 | 20:58

32-годишен Македонец возел со „ауди А8“ со 252 км на час низ Србија

Српската сообраќајна полиција денеска околу 12:30 часот на автопатот Ниш-Белград, кај Велика Плана, запреле возач на возраст од 32 години, кој возел со 252,8 килопметри на...

Црна хроника 24.09.21 | 10:13

Брзо возење, алкохол, минување на црвено: Казни за 199 возачи во Скопје

На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден се изречени вкупно 199 казни, во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќај, што ги спроведува...

Црна хроника 10.09.21 | 10:11

Изречени 382 санкции за брзо возење

Во текот на четвртокот во зајакната акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што...

Црна хроника 08.09.21 | 17:11

38 Кумановци возеле пребрзо

При спроведена засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Куманово санкционирани...

Црна хроника 30.08.21 | 18:57

За три часа 211 возачи казнети за брзо возење

 Министерството за внатрешни работи денеска во периодот од 6 до 9 часот спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Републиката за санкционирање на возила...

Свет 30.08.21 | 10:01

Од денес низ Париз ќе се вози со 30км/час

Ограничување на брзината на автомобилите од 30 километри на час, од денеска ќе се применува скоро во целиот град Париз. Одредбата не се однесува на периферијата и неколку...

Црна хроника 30.08.21 | 09:33

105 возачи вчера фатени за брзо возење низ Скопје

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 180 сообраќајни прекршоци од кои 105 за брзо возење. Од вкупниот број сообраќајни прекршоци, за возење повеќе од дозволената...

Црна хроника 28.08.21 | 10:55

Пишани 486 казни за брзо возење

Во акциска контрола на МВР спроведена во текот на вчерашниот ден на територија на цела држава се казнети 486 возачи. Од нив 73 се движеле со брзина над 50 километри на час...

Црна хроника 22.08.21 | 21:29

„Фраер“ возел со 190 км/час на автопатот Куманово-Скопје-Велес

Денеска (22.08.) Мобилната единица за безбедност во сообраќајот спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема...

Црна хроника 18.08.21 | 10:34

Казнети 322 возачи за преголема брзина

Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина...

Црна хроника 13.08.21 | 21:55

Во Тетово и Гостивар пишани 76 казни за брзо возење

Во денешната акциска контрола на СВР Тетово спроведена од 15 до 20 часот, 76 возачи се казнети за брзо возење 19 возачи возеле со брзина од над 50 километри на час над пропишаната,...

Црна хроника 09.08.21 | 13:41

Казнети 330 шофери кои возеле пребрзо

На територија на државата во текот на вчерашниот ден биле санкционирани вкупно 330 возачи кои се движат со брзина поголема од дозволената. Од нив, 33 возилa се движелe со...

Црна хроника 03.08.21 | 15:07

210 возачи претерале со брзината при возењето

Во акциска контрола на територијата на државата споведена изутрината од 05.00 до 08.00 часот, службеници на министерството за внатрешни работи казниле 210 возачи за возење...

Црна хроника 31.07.21 | 21:03

Битолчани и прилепчани рекордери – ем возат пребрзо ем пијани

МВР и РСБСП продолжуваат со превентивните активности во рамки на кампањата „Вози одморен!“, а денеска, во пресрет на Илинден, беа спроведени активности во Прилеп. Пораките...

Црна хроника 30.07.21 | 22:34

Во Куманово денеска се возело брзо, казнети 63 шофери

СВР Куманово изрекло 63 санкции за пребрзо возење. Засилената акциска контрола, полициските службеници ја спровеле денеска за период од осум часа, од 14 до 20 часот. Од...

Црна хроника 24.07.21 | 17:17

Teтовчани возат побрзо од дозволеното

 Полициски службеници од СВР Тетово денеска од 7 до 13 часот, во рамки на засилената акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема...

Скопје 21.07.21 | 23:31

За шест часа 82 возачи казнети за брзо возење во Скопје

Полициски службеници од СВР Скопје денеска од 12 до 18 часот спровеле засилена акциска контрола за санкционирање возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната,...