Ознака: брзина
Калеидоскоп 27.01.20 | 11:33

Лошите временски услови и пилотска грешка се причини за хеликоптерската несреќа, сведок тврди дека леталото било премногу ниско

Сите истражувања и информации водат кон тоа дека несреќата во која загина легендарниот кошаркар Коби Брајант , неговата 13-годишна ќерка и уште тројца патници, ја предизвикал...

Калеидоскоп 17.11.19 | 13:02

Порше се заби во вториот кат од куќа – двајца загинати

Тешка сообраќајна несреќа поради неприлагодена брзина го потресе Њу Џерси. Порше се забило во вториот кат од зграда, а двајцата патници во автомобилот загинале на самото...

Црна хроника 13.11.19 | 13:44

Нови детали за трагедијата кај Ласкарци: Автобусот на „Дурмо“ имал уред за манипулација на брзината

За кобната трагедија кај Ласкарци, денеска нови детали.  Имено денеска беше откриено дека автобусот на смртта на „Дурмо турс“ имал уред со кој се манипулирала брзината...

Естрада 18.02.19 | 10:40

Летал по автопат: Позната брзината со која возел Германецот

Германскиот возач (34), кој ја предизвика сообраќајната несреќа во која загина Шабан Шаулиќ, го управувал автомобилот додека бил под дејство на алкохол, а возел и без...

Црна хроника 15.02.19 | 12:36

Позната брзината со која се движел автобусот кој излета кај Ласкарци

Досегашното вештачење нема утврдено техничка неисправност на автобусот што пред два дена излета од патот кај с. Ласкарци. Алсат дознава дека истрагата се води во два...