Ознака: брза пруга
Балкан 19.03.22 | 16:49

Вучиќ и Орбан ја отворија за сообраќај брзата пруга Белград-Нови Сад

Двокатна железничка композиција со четири вагони ја помина денес делницата од Белград до Нови Сад по новата брза пруга што денеска беше промовирана, за нешто повеќе...

Економија 03.12.21 | 14:48

Николоски: Видовме активности за киднапирање на пратеници, но не видовме активности да се изгради брза пруга низ Македонија

Јас би сакал околу една друга работа да позборувам која што не беше отворена денес во оваа дебата. А, тоа е во однос на позиционирањето на Македонија во регионот, и во...

Балкан 27.04.21 | 14:22

Вучиќ за пругата кон Македонија: Не знам дали разбирате што значи кога добивате 700 милиони евра на подарок

Српската премиерка Ана Брнабиќ оцени денеска дека посетата на претседателот Александар Вучиќ на Брисел е важна од повеќе аспекти, економски и политички, вклучително...

Македонија 27.04.21 | 10:18

Од Вучиќ покрај вакцини ќе добиеме и брза пруга, од Заев само афери

„Баклавата е изедена-тепсијата стоо“. Ова е само еден од легендарните „бисери“  на премиерот на нашата земја како што Заев милува да ја нарекува Македонија. Колку...