Ознака: бруклин
Свет 12.04.22 | 18:27

Вознемирувачко видео од нападот во метро во Бруклин

На социјалните мрежи излезе и видео од нападот во метрото во Бруклин, Њујорк во кое според американските медиуми засега се застрелани 13 лица а повредени неколку...

Калеидоскоп 04.04.22 | 12:11

Се жени синот на Дејвид Бекам

Најстариот син на поранешниот фудбалер Дејвид Бекам и неговата сопруга Викторија, Бруклин (23), на 9 април ќе се ожени со својата свршеница Никола Пелц (27), а во јавноста...

Кошарка 16.03.22 | 10:00

Кајри Ирвинг скромен откако постигна 60 поени: Тоа беше благодарение на тимот

Кошаркарот на Бруклин нетс, Кајри Ирвинг, постигна личен рекорд од 60 поени со што го предводеше својот тим до победа против Орландо со 150:108. По натпреварот Ирвинг ги сподели...

Кошарка 08.06.21 | 11:06

Бруклин ги збриша Јанис и Милвоки

Бруклин нетс го декласира Милвоки бакс со 125:86 и поведе со 2:0 во победи во полуиналето од Источната конференција. Бруклин во ниту еден момент од мечот не заостануваше...