Ознака: бројки
Македонија 30.03.22 | 15:47

Милошоски: Бројките од пописот се поразителни, а операцијата некомплетна

Пописот, ваков каков што е во Република Македонија, покажува алармантни бројки коишто се поразителни за сите општини освен за градот Скопје, и за целата држава, особено...

Астро 21.12.21 | 08:55

Ова се најсреќните датуми во 2022 година за секој хороскопски знак според руски нумеролог

2022 година ќе биде многу поуспешна од претходната, се согласуваат сите астролози и нумеролози. Ѕвездите ќе ни бидат повеќе наклонети во следните 12 месеци и ќе имаме многу...

Здравје 22.11.21 | 15:36

Ковид-19: 13 починати пациенти и нови 155 заразени од 1.179 тестирања

Вкупно 13 пациенти починале од компликации од ковид-19 во изминатите 24 часа. Направени се 1.179 тестирања, а регистрирани се 155 нови случаи на ковид-19, информира Министерството...

Здравје 11.11.21 | 16:40

Бројките се уште се високи: 18 починати и нови 432 случаи на КОВИД-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: · Направени се 2.663 тестирања, а регистрирани се...

Здравје 06.11.21 | 16:50

Ковид-19: 606 нови случаи од 4.501 тестови, 13 починати

Вкупно 13 пациенти починаа од компликации од ковид19 во последните 24 часа, а регистирани се нови 606 случаи од 4.501 тестови, информира Министерството за здравство. Во текот...

Здравје 29.07.21 | 14:31

Нови 54 заразаени со ковид-19, нема починати, активни се 401 слуачи

Нема починати пациенти во последните 24 часа од компликации од ковид-19. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека од...

Здравје 23.07.21 | 15:23

Бројките скокнаа: Нема починати пациенти, регистрирани нови 36 заразени со ковид-19, 15 се од Куманово

Нема починати пациенти во последното деноноќие, а министерството за здравство информира дека во последните 24 часа, согласно податоците од Институтот за јавно здравје...

Балкан 21.07.21 | 12:55

Бројките на заразени со ковид-19 во Грција растат рапидно: Најголем број на нови случаи од април

Здравствените власти во Грција објавија дека најголемиот број заболени од коронавирус од 20 април е забележан во вторникот, бидејќи се регистрирани 3.565 случаи. Тој број...

Македонија 14.04.21 | 11:41

Филипче: Мерките даваат резултати, денеска повторно имаме намалување на бројките

Денеска имаме повторно еден тренд на намалување на бројот на новодијагностицирани случаи со Ковид-19. Бројот на новодијагностицирани е околу 1000, што потврдува дека епидемиолошката...

Здравје 01.04.21 | 17:06

Повторно високи бројки: 1.402 нови случаи на Ковид 19, починати 29 лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.978 тестирања, а регистрирани се 1.402 нови...

Македонија 25.03.21 | 21:25

Бројките на новозаразени не се совпаѓаат: Некој овде или лаже или ги дели бројките на два-три пати по потреба

Граѓани на социјалните мрежи реагираат дека Министерството за здравство и медицинските центри низ Македонија објавуваат различни дневни бројки на новозаразени со...

Македонија 19.03.21 | 13:21

Скратување на работата на кафеаните и зголемување на полицискиот час е сценарио Б, ако бројките растат

Министерот за здравство Венко Филипче посочи дека зголемувањето на полицискиот час и скртување на работата на угостителските објекти е следно можно сценарио. Следната...

Здравје 15.03.21 | 09:41

Скопје со најмногу активни случаи на Ковид-19: Болниците се полнат со новозаразени

Повторно пламнуваат бројките на заболени од ковид 19. Метрополата e жариште. 5.695 е бројката на активни случаи со коронавирус во Скопје. Прилеп, Куманово, Тетово се редат...

Македонија 10.03.21 | 18:21

Бројките упорно растат: 40-годишен крушевчанец меѓу 16-те починати, нови 913 заразни од ковид-19

Вкупно 16 лица почина од компликации од ковид-19, а меѓу нив и 40-годишен крушевачец, информира Министерството за здравство. Починати се по 7 пациенти од Прилеп (87г, 82г, 75г,...

Македонија 06.02.21 | 09:35

Ковид-бројките во Македонија се сомнителни и веројатно фабрикувани, смета Американскиот научно здравствен совет

Македонија се најде меѓу земјите за кои Американскиот научно здравствен совет се сомнева дека даваат вистински податоци за состојбата со коронавирусот во земјата....

Македонија 01.12.20 | 00:05

Нови 32 починати и 336 заразени од Ковид-19 во Македонија

Во последните 24 часа во македонија се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на Ковид-19 во: -Скопје 95 -Куманово 10 -Штип 12 -Прилеп 27 -Тетово 11 -Струга 1 -Велес...

Македонија 22.11.20 | 20:48

И покрај кризната состојба, хаосот на Филипче продолжува, скоро секој втор испитан е позитивен на ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2553 тестирања, а регистрирани се 1112 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-321, Куманово-69, Дебар-10,...

Македонија 06.11.20 | 19:14

Починаа 12 лица меѓу нив и двајца на 44-годишна возраст, 1.128 новозаразени од ковид-19 од 3.082 теста

Дванаесет лица починаа како резултат на компликации од ковид-19 во изминатите 24 часа, а меѓу нив и двајца на 44-годишна возраст. Починати се четворица пациенти од Скопје...

Македонија 04.11.20 | 20:10

Најцрниот ковид-19 ден: 1.192 заразени, 22 починати, Филипче и Заев тераат избори во Штип

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3.211 тестирања, а регистрирани се 1192 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-571, Куманово-63, Дебар-15,...

Македонија 03.11.20 | 21:36

Нова трагедија на Филипче кој тврди дека сè е под контола: 24 мртви, 913 новозаразени

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2731 тестирања, а регистрирани се 913 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-459, Куманово-25, Дебар-1,...