Ознака: Брнабиќ
Балкан 11.09.21 | 21:43

Брнабиќ: Наредните денови ќе донесеме одлука за воведување ковид пропусници

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, по седница на Кризниот штаб за сузбивање на епидемијата на коронавирус, изјави дека епидемиолошката состојба во Србија станува се...

Балкан 05.08.21 | 15:30

Во Србија вакцинирани 50,1 отсто од полнолетните граѓани

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, денеска на својот Твитер налог објави дека 50,1 отсто од полнолетните граѓани или 2.705.458 лица се вакцинирани во Србија, јави дописникот...

Балкан 12.07.21 | 17:19

Брнабиќ: Седница на Кризниот штаб во вторник, лекарите се многу загрижени

Поради голема загриженост на лекарите и стручната јавност во вторник во Србија најверојатно ќе се одржи седница на Кризниот штаб за борба против Ковид-19, изјави премиерката...

Балкан 14.12.18 | 13:42

Брнабиќ: Ова е тежок ден за мене

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека денешниов ден кога Собранието во Приштина гласаше за законите за трансформација на Косовските безбедносни сили во војска...