Ознака: Брима Галуп
Вести 20.01.21 | 19:05

Македонците трета најтажна нација во светот

Македонија е трета во светот по незадоволство од својот живот, покажува истражување на „Брима Галуп“. Според истражувањето спроведено во 42 држави, околу една третина...

Македонија 08.07.20 | 13:56

Зад погрешната анкета на која води СДСМ стои компанија која земала пари од Фондот за иновации

Денеска провладините медиуми објавија анкета која ја спровела компанијата за истражување и развој „Стратум РД“. На ова истражување води коалицијата на СДСМ и Беса...

Македонија 07.07.20 | 15:10

Анкета има, нарачател нема: „Брима галуп“ демантира, но не знае што

Последната анкета на агенцијата „Брима Галуп“ крена голема прашина откако новинарот Горан Момироски објави дека такво истражување воопшто не било спроведено. Агенција...

Македонија 06.07.20 | 23:41

„Брима галуп“ воопшто не направила анкета на која СДСМ „водеше“

Новинарот Горан Момировски во емисијата „Заспиј ако можеш“ откри скандал од невидени размери споделувајќи со македонската јавност дека Брима Галуп воопшто не спровела...

Здравје 23.03.20 | 16:53

Брима Галуп: Светот исплашен од Ковид-19, во Македонија 63 отсто стравуваат од можна инфекција

Три четвртини велат дека се дури и подготвени да жртвуваат некои од нивните човекови права доколку тоа би помогнало во справување со вирусот. Повеќето земји стојат...