Ознака: бременост
Семејство 14.11.19 | 19:24

Манекенка не знаела дека е трудна, се породила во тоалет

Дваесет и тригодишна манекенка се породила во тоалет, без да знае дека е бремена. Ерин Лангмејд од Австралија тврди дека користела контрацепција, немала ниту стомак,...

Здравје 01.08.19 | 15:31

Грижата за бременоста на пациентките во Македонија е проценета на 110 денари месечно

Од декември 2015 година, гинеколошките, микробиолошките прегледи, биохемиските анализи, породувањето и советувањето од страна на патронажните сестри, е бесплатно за...

Семејство 31.07.19 | 16:51

Работодавачите немилосрдни, трудниците бараат спас во патолошка бременост

Бремена сум 10 недели. Работата ми е таква што мора да одам и трета смена и на терен. Сега, периодов е посвежо, ама знаете колку е топло и запурно во лето. Откако дознав дека...

Естрада 06.07.19 | 15:36

Катарина Ивановска вежба и во шестиот месец од бременоста

Македонскиот модел, Катарина Ивановска ужива во својата втора бременост. Имено таа преку социјалните мрежи соопшти дека чека второ дека, објавувајќи фотографии на...

Семејство 14.05.19 | 14:07

Научно докажано: Ова е идеалната возраст за раѓање дете

Резултатите од последното истражување на доктор Џон Мировски од Универзитетот во Тексас, покажуваат дека совршената возраст за раѓање е 34 години. Истражувањето било...

Балкан 17.04.19 | 12:41

Србинките веќе не ни ја сакаат спермата

Жените во Србија кои сакаат потомство, а немаат партнер, веќе нема да морат да одат во Македонија по донирани сперматозоиди, пишува српски „Телеграф“. Со донесувањето...

Естрада 17.03.19 | 21:45

Имавме три бебиња, можам само да замислам колку ѝ беше тешко кога ги загубивме

Актерот и водител Драган Маринковиќ Маца откри дека неговата сопруга Јована минатата година била бремена со тројки, меѓутоа, за жал, ги загубила сите три бебиња. Маца...

Семејство 03.03.19 | 17:31

Битно е на колку години раѓате: Интелигентни деца се раѓаат во овие години

Според истражувањето на Лондонското училиште за економија, во кое се истражуваше кога е најдобро да се стане мајка, утврдено дека златните години за мајчинство се триесеттите. Во...

Калеидоскоп 11.02.19 | 23:24

Која е вистината за бременоста на Меган?

Светските медиуми неколку недели наназад пишуваат дека Меган Маркл не е бремена, и дека нејзината бременост е голема заблуда во договор со кралското семејство. Некои...

Семејство 25.01.19 | 09:25

Се тркала: Набила 40 кг, едвај оди

  На актерката Џесика Симпсон (38) не ѝ е лесно во третата бременост. Уште пред бременоста зборуваше дека паднала во блага депресија поради наталожените килограми,...

Семејство 24.01.19 | 20:14

Жените со овие 20 имиња најверојатно ќе забременат оваа 2019 година

На оваа листа, формирана врз основа на просечните години во кои жените во Србија останале во блажена состојба и податоците на тамошниот Завод за статистика, се наоѓаат...

Здравје 09.01.19 | 11:59

Исхраната во бременоста не влијае на појавата на алергии кај бебето

Одбегнувањето на одредени видови храна за време на бременоста не го намалува ризикот од алергии на храна кај детето, покажуваат најновите истражувања. За потребите...

Интима 06.01.19 | 22:18

Со овие две секс-пози не може да се забремени

Кондомите се најдобриот партнер во спречувањето на несаканата бременост и болестите. Меѓутоа, постојат двојки во долга и стабилна врска, на кои „гумичката“ премногу...

Сцена 19.12.18 | 21:38

И годи бременоста: Анастасија Петреска блеска

Бременоста е еден од најубавите периоди во животот на една жена. Постарите често знаат да кажат дека уште од самиот почеток на бременоста тоа се забележува на лицето...