Ознака: бредли купер
Филм 16.08.23 | 12:45

Бредли Купер целосно се трансформира во Бернштајн за новата улога во филмот „Маестро“

Бредли Купер ги изненади фановите со изгледот во новата улога во филмот „Маестро“. Глумецот целосно се трансформирал во легендарниот композитор, диригент и пијанист...

Филм 14.07.22 | 09:51

Бредли Купер има нова љубов – најблиската соработничка на Хилари Клинтон

Еден од можеби најпосакуваните мажи во Холивуд, Бредли Купер има нова девојка, а според американските медиуми, таа е една од највлијателните жени во политичкиот свет… Станува...

Филм 31.05.22 | 23:02

Бредли Купер во улогата на Леонард Бернштајн во „Маестро“

Нетфликс на социјалните мрежи објави фотографии од снимањето на ова остварување Бредли Купер ќе го видиме во новото остварување на Нетфликс наречено „Маестро“. Станува...

Филм 30.11.21 | 13:44

Актерот Бредли Купер нападнат со нож во метро во Њујорк

Американскиот глумец Бредли Купер, при гостувањето во интернет-емисијата „Дакс Шепард“, проговори за тоа како бил нападнат со нож во метро во Њујорк. Ножот беше вперен...

Естрада 04.12.20 | 12:09

Бредли и Ирина повторно заедно

Една година откако Ирина Шајк и Бредли Купер решија официјално да раскинат и да останат во добри односи поради нивната ќерка Ли Де Сине (3), манекенката и актерот повторно...

Сцена 22.01.20 | 11:12

Ирина Шајк и Бредли Купер постигнале договор за старателството врз ќерката

Ирина Шајк (34) и Бредли Купер (45) конечно постигнале договор околу заедничкото старателство над двегодишната ќерка Леа Де Сена. На почетокот од оваа година брзо се согласиле...

Филм 10.01.20 | 14:02

Бред Пит: Престанав да пијам поради овој човек и секој ден ми е посреќен оттогаш

Американскиот актер Бред Пит му се заблагодари на својот колега Бредли Купер за помошта што му ја пружил во борбата против алкохолизмот. На доделувањето на Наградите...

Естрада 15.08.19 | 09:52

Гага беше само параван: Бредли е во врска со бивша сопруга на познат актер

Лејди Гага, сепак, не е девојката со која Бредли Купер е во врска по раскинот со Ирина Шајк. Како што пишува американскиот портал „Селебрити хаш“, Гага била само параван...

Естрада 31.07.19 | 22:12

Лејди Гага многу е вљубена и тоа дефинитивно е тој

Лејди Гага има нов фраер, а тоа не е Бредли Купер. Американските и англиските таблоиди на долго и на широко пишуваат за врската на Гага и аидиоинженерот Ден Хортон. Додека...

Калеидоскоп 14.07.19 | 14:44

Ирина се исели, таа се всели: Лејди Гага и Бредли Купер планираат раскошна венчавка

Не престануваат приказните за љубовната афера меѓу Лејди Гага и Бредли Купер. Пред некое време во медиумите се појавија вести дека Ирина Шајк и Бредли Купер ја раскинале...

Мода и убавина 13.07.19 | 10:30

Ирина Шајк по разделбата со Бредли Купер: Фокусирана сум на преживување

Убавата Русинка Ирина Шајк со фотосесија и интервју за списанието Харперс базар непосредно пред јавно да соопшти дека се разделува со Бредли Купер. Секој гледа на бракот...

Естрада 17.06.19 | 18:55

Ирина го оставила Бредли поради Гага: Постојано го обвинуваше, а тој…

Веќе неколку дена се „шушка“ дека глумецот Бредли Купер (44) емотивно се оддалечил од Ирина Шајк (33) за време на снимањето на филмот „Ѕвездата е родена“ со Лејди Гага...

Сцена 07.06.19 | 16:13

Која е вистинската причина за раскинувањето на Ирина и Бредли?

Иако се’ уште не е официјално потврдено, се шушка дека познатиот пар веќе не е во љубов Долго се шпекулираше за раскинувањето на омилениот холивудски пар, а синоќа тоа...

Естрада 06.06.19 | 09:40

Ирина Шајк го остави Бредли Купер

Веќе подолго време се говори за проблеми во врската на манекенката Ирина Шајк и глумецот Бредли Купер, а извори блиски ним откриваат дека сега двојката „се обдува да...

Сцена 15.05.19 | 13:10

Ирина и Бредли повеќе не се заедно?!

Најубавата двојка во Холивуд, актерот Бредли Купер и неговата сопруга манекенката Ирина Шајк се разделени пренесуваат дел од руските медиуми. Љубовта згаснала по четири...

Естрада 08.03.19 | 09:05

Ирина Шајк најпровокативно досега: Не сум јас жена која е лесно да се изневери

Медиумската драма на релација Ирина Шајк – Бредли Купер – Лејди Гага конечно се приближува до крајот. Актерите во триаголникот повеќе не сакаат да одговараат на...

Музика 02.03.19 | 16:55

После ова тешко ќе најдат оправдување: Ова е доказ дека Бредли Купер и Лејди Гага се во врска

Од неодамнешното доделување на Оскар целиот свет не престанува за зборува за романсата  на Бредли Купер и Лејди Гага. Гласините се зголемија после нивниот заеднички...

Филм 28.02.19 | 11:47

Леди Гага и Бредли Купер глумеле на „Оскар“

Леди Гага призна дека интимниот настап со Бредли Купер на Оскарите во неделата бил само глума. Неколку дена откако освои оскар за најдобра песна за „Плитко“, Гага гостуваше...

Музика 27.02.19 | 18:10

Не ѝ се живее: Ирина и Бредли фатени после секси инцидентот на Оскарите

Бредли Купер и Ирина Шајк фатени се во нивно заедничко излегување после секси инцидентот на доделувањето на Оскарите, а се чини дека не се баш најдобро расположени....

Твитови 27.02.19 | 13:51

Лејди Гага и Бредли Купер од Македонија